Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Yürükovo köyünde yeni cami açılışına ve iftara katıldıPerşembe, 30 Mart 2023

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Yürükovo köyünde yeni cami açılışına ve iftara katıldı

Yakoruda ilçesine bağlı Yürükovo köyünü ziyaret eden Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, köyde yeni bir caminin resmi açılışına ve yaklaşık 500 Müslümanı aynı sofra etrafında toplayan bir iftar yemeğine katıldı.

Cami, 4 yıl süren inşaat ve tadilat çalışmalarının ardından ibadet için kapılarını açtı. Açılışta köy çocukları, Kur'an-ı Kerim'den ayetlerin okunduğu bir programla misafirleri karşıladı. Açılış töreninde köy çocukları, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudukları bir program sunarak konuklara hoş bir sürpriz yaptılar.

Yürükovo köyü sakinlerinin Ramazan-ı Şerif ayını kutlayan Başmüftü, onlardan yeni camiyi sık sık ziyaret ederek ve içinde namaz kılarak ona hayat vermelerini istedi.

Yakoruda Belediye Başkanı Bedi Osman da köy halkının Ramazan-ı Şerif ayını kutlayarak, caminin yapımına katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Etkinliğin resmi konukları arasında Blagoevgrad (Yukarı Cuma) Bölge Müftüsü Osman Kutrev ile Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Müsteşarı Mustafa Kara da yer aldılar.


DİĞER HABERLER