Başmüftü, Vidin Belediye Başkanı ile Osman Pazvantoğlu’nun mezarı konusunu görüştüPazartesi, 06 Aralık 2021

Başmüftü, Vidin Belediye Başkanı ile Osman Pazvantoğlu’nun mezarı konusunu görüştü

Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Haci, Vidin Belediye Başkanı Dr. Tsvetan Tsenkov ile yaptığı görüşmede Osman Pazvantoğlu'nun mezarı konusunu gündeme getirdi.

Belediyede yapılan görüşmede iki taraf, soruna en iyi çözümün bulunması gerektiği konusunda anlaştılar.

Toplantıya Montana Bölge Müftüsü Necati Ali de katıldı. Müftü, kentin kültürel ve tarihi turizmin gelişmesine katkıda bulunması üzere mezarın bulunduğu yere bir anıt kompleksi inşa edilmesini önerdi. Vidin Belediye Başkanı fikri kabul etti, ancak avukatlarla istişare edilmesi gerektiğini açıkladı.

Başmüftü, Montana Bölge Müftülüğünün aylık toplantısına da katıldı. Toplantıda öne çıkan ana konular arasında bölgedeki mescitlerin durumu ve yerleşim yerlerinde görev yapacak imam ihtiyacı yer aldı. Dr. Mustafa Haci bu vesileyle yeni atanan imamlarla bir araya geldi. Onlar, Vidin, Byala Slatina bölgelerinde, Dolni Tsibır köyü ve Glojene köyünde hizmet verecekler.

Başmüftü, kendilerine Allahu Teala'nın insanlara emirlerini tebliğ etmede ve Müslüman toplumunu birleştirme adına kendilerine düşen görevleri yerine getirmede başarılar diledi.


DİĞER HABERLER