Başmüftülüğün "Kurbanımızı Paylaşalım" kampanyası Ağustos'ta başlayacakÇarşamba, 26 Temmuz 2017

Başmüftülüğün Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü kurumunun bu yılki ulusal çapta düzenlediği Kurban Bayramı bağış kampanyası "Kurbanımızı Paylaşalım" başlığı altında gerçekleştirilecek. Ağustos ayının başında başlayacak kampanya 25 Ağustos 2017 tarihine kadar sürecek.

Daha önce olduğu gibi bu yıl da Başmüftülük arzu eden tüm Müslümanların Kurban Bayramı için onların kurbanlarını kesmek ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere Başmüftülüğü vekil kılmalarına imkan vermektedir. Bu yılki bağış kampanyasına katılmak isteyenlerin onlar adına kesilecek kurbanlık hayvanlar için 270'er leva ödemesi kararı alındı.

Kurban etleri ülke çapındaki ihtiyaç sahibi olan kişilere, çocuk esirgeme kurumları ve huzurevlerine, okullara, sosyal mutfaklara ve başka ihtiyaçlı kurumlara dağıtılacak.

Bu yılki "Kurbanımızı Paylaşalım" kampanyasına katılmak isteyen herkes bilgi almak için Başmüftülük Sosyal Hizmetler Birimi'ne veya kendisine en yakın olan bölge müftülüğüne başvurabilir.

Hatırlatmak gerekirse, geçen yılki kampanya kapsamında bağışçılar ve yardım kuruluşları ile ortaklaşa olarak 1700'ün üzerinde kurban dağıtıldı.


DİĞER HABERLER