Başmüftülük Merkez Camii İmam Hatiplerine seminer düzenlediPazartesi, 31 Ekim 2016

Başmüftülük Merkez Camii İmam Hatiplerine seminer düzenledi Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü, Aktif Merkez Camii İmam Hatiplerine yönelik Şumnu İmam Hatip Lisesinde 3 gün süren seminer düzenledi.

29 Ekim'de başlayan Seminer 31.10.16 sona erdi. Programa iştirak eden Merkez Camii imamlarına yönelik seminerleri vermek üzere Başmüftü Yardımcısı Dr. Ahmed Hasan Bahadır, Sofya İslâm Enstitüsü Rektör Yardımcısı Dr. Akif Topuz, İzmir ve Manisa Eğitim Merkezleri Müdürleri Ramazan Bozkurt ve Abdurrahman Akkuş ve Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmed iştirak etti.

Seminerist Hocaların yanı sıra İrşad Bölümü Başkanı Halil Hocov, Şumnu Mustafa Çıtlak Eğitim Merkezi Kur'an okutmanı Hacı İsa Hoca ve Ev sahipleri konumunda Şumnu Müftüsü ve İmam Hatip lisesi Müdürü Mesut Mehmed ile Şerif Hüsnü Hocalar katıldılar.

Mahalle ve muhitin kaderini müspet yönde değiştiren hoca efendilerin toplumla temaslarında dikkat etmeleri gerekli hususların mütalaalarının yapıldığı seminerin son gününde onur misafiri olarak Başmüftü Dr. Mustafa Hacı da iştirak ederek "beşikten mezara kadar öğrenilen ilmin" rihletine çıkan hoca efendileri tebrik etti, tavsiye ve önerilerini dinledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER