Başmüftülük, yaklaşık 2500 adet temel gıda paketi dağıttıCuma, 19 Mayıs 2023

Başmüftülük, yaklaşık 2500 adet temel gıda paketi dağıttı

Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre Başmüftülük kurumu, temel gıda ürünleri içeren yaklaşık 2500 adet yardım paketi dağıttı.

Paketlerin içerikleri 5 kişilik bir aileye bir ay yetecek şekilde hazırlandı.

Bağış, Bölge Müftülükleri aracılığıyla ve Riyad kentindeki Melik Selman İnsani Yardım Merkezi ortaklığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Paketler, Suudi Arabistan’ın Sofya Büyükelçiliği'nde yapılan görüşmede Suudi Arabistan Büyükelçisi Khalid bin Kamal Fakih ve yardım kuruluşunun bir  temsilcisi tarafından bizzat Başmüftü’ye teslim edildi.

Plovdiv (Filibe) kenti bölgesinde insani yardım dağıtımına Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Başmüftülük Dış İlişkiler Uzmanı Hayri Emin ve Filibe Bölge Müftülüğü çalışanları katıldılar.

Paketler evlere dağıtıldıktan sonra Başmüftülük temsilcileri onları hazırlayan Delcom National Şirketi’ni de ziyaret ettiler.

İnsani yardım paketleri dağıtımı, Başmüftülüğün çeşitli kurum ve insani yardım kuruluşlarıyla ortaklaşa hayata geçirdiği girişimler arasında yer alıyor. İhtiyaç sahiplerine temel gıda ürünlerinin sağlanması bundan sonra da devam edecek.


DİĞER HABERLER