Başmüftülükten Bulgaristan halkına başsağlığıCuma, 30 Ocak 2015

Başmüftülükten Bulgaristan halkına başsağlığı  Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, 1990-1997 dönemi Bulgaristan Cumhurbaşkanı olan Dr. Jelü Jelev'in vefatı nedeniyle ailesine ve yakınlarına gönderdiği taziye mektubunda, "İslam dini inancına sahip tüm Bulgaristan vatandaşları ve bizzat şahsım adına Cumhurbaşkanı Dr. Jelü Jelev'in vefatından dolayı en derin başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Lütfen, en samimi başsağlığı ve metanet gösterip Yaradan'ın takdirine saygı dileklerimi kabul edip yakınlarınıza iletin" dedi.

Dini önderin kullandığı ifadelere göre Cumhurbaşkanı Jelev'i onun sönmeyen demokrasi aşkı ve Bulgar ulusunun her bir temsilcisine karşı gösterdiği asillikle hatırlayacağız.

Mektubun devamında Başmüftü şu ifadelere yer verdi: "Bulgaristan Başmüftülüğü olarak tartışmasız Cumhurbaşkanı Jelev'in olduğu gibi onurlu bir devlet adamı ile sürdürülen iyi ilişkilere çok değer veriyorduk. Bulgar halkı ve dünya toplumu demokrasinin dev isimlerinden birini, barış ve özgürlüğün yorulmaz savunucusundan birini kaybetti".

Başmüftülük kurumu, tüm Bulgar halkına başsağlığı dileklerini sunuyor.


DİĞER HABERLER