Başsavcılık yetkilileri, Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Osmani ile görüştüPerşembe, 25 Kasım 2021

Başsavcılık yetkilileri, Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Osmani ile görüştü

Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Başsavcılık yönetiminin Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Bujar Osmani ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirdiği bildirildi. Görüşme Osmani’nin ısrarı üzerine gerçekleştiği belirtildi.

Görüşmeye Başsavcı Yardımcıları Daniela Maşeva, Krasimira Filipova ve Borislav Sarafov ile Başsavcı Sözcüsü Siyka Mileva katıldılar. Sofya'daki Adliye Sarayı'nda yapılan toplantıda 23 Kasım 2021'de Struma Otoyolu’nda meydana gelen feci kaza tartışıldı.

Toplantıya Kuzey Makedonya Sofya Büyükelçiliğinde görevli Geçici Maslahatgüzar Vladimir Krıstevski ve Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı görevlileri Lirim Daçi ve Aleksandır Hristov da katıldılar.

Başsavcılık yönetimi, Kuzey Makedonya halkına en içten taziyelerini iletti ve trafik kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısını paylaştığını dile getirdi.

Başsavcılık yetkilileri, yaşanan feci olayı açıklığa kavuşturmak ve kazanın nedenlerini belirlemek ve ayrıca kurbanların cesetlerini ailelerine iade etmek için hızlı bir şekilde çalıştıklarına kanaat getirdiler.

Bujar Osmani, savcılığa olayla ilgili adli soruşturmanın tam bir iş birliği içinde yürütülmesinden dolayı teşekkür etti ve feci trafik kazasının nedenlerini açıklığa kavuşturmak için hızlı, etkili ve objektif bir soruşturma yürütüleceğine olan güvenini dile getirdi.


DİĞER HABERLER