BÇK, ulusal chat hattı üzerinden psikososyal destek hizmeti verecekPazartesi, 30 Mart 2020

BÇK, ulusal chat hattı üzerinden psikososyal destek hizmeti verecekBulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK), açacağı ulusal chat hattı üzerinden psikososyal destek hizmetine başlayacağını duyurdu.

Bu hizmet, COVID-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle ülkede ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) ve stres seviyelerinin artması nedeniyle toplumun ihtiyaçlarına cevap verme arzusundan kaynaklanıyor.

Kuruluşun www.redcross.bg web sitesi üzerinden BÇK'nın yaklaşık 30 psikososyal destek uzmanı, her gün 10:00-12:00, 15:00 - 17:00 ve 20:00-22:00 arasında evde olan ve mevcut durumla başa çıkmakta güçlük çeken ve endişelerini ve kaygılarını paylaşabilecek insanlara ücretsiz, bilgilerin ve görüşmelerin gizli kalacağı psikolojik destek hizmeti verecektir.

Desteğe ihtiyaç duyan herkes istediği zaman sohbete katılabilir ve hizmeti sağlayan ekip belirtilen saatler içinde yanıt verecektir.

BÇK'nın uzmanları, ihtiyaç duyanlara psikolojik ve psikososyal destek sağlamanın yanı sıra, örgütün OHAL sırasında yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik faaliyetleri ve koronavirüsün yayılmasını önlemek için hükümetin aldığı önlemler hakkında bilgi sağlayacaktır.


DİĞER HABERLER