BÇK'dan "Covid-19'a Karşı El Ele" kampanyasıPazartesi, 29 Mart 2021

BÇK'dan Bulgaristan Kızılhaçı'nın (BÇK), "Covid-19'a Karşı El Ele" başlığı altında yürüttüğü ulusal bağış kampanyası devam ediyor. İmkânı olan herkes tüm mobil operatörlere katma değer vergisi hariç (KDV) 1 leva değerinde 1466 numaraya SMS göndererek bağış yapabilir.

BÇK web sitesi üzerinden de online olarak bağış yapılması mümkün. Ayrıca banka havalesi ile de para bağışında bulunulabilir.

BÇK Genel Sekreteri Dr. Sofya Stoimenova, Bulgaristan Ulusal Radyosu'nun (BNR) "Pazar Sabahı Erkenden" programına verdiği demeçte, "Topladığımız yardımlarla 3 milyondan fazla kişisel koruyucu ekipman satın alındı - maskeler, eldivenler, koruyucu giysiler, gözlükler, çoraplar. Çok büyük miktarda dezenfektan, etil alkol, kişisel hijyen ürünleri, temizlik ürünleri alındı. PSR test kitleri, hızlı test kitleri, sarf malzemeleri, ilaçlar ve respiratörler, mikrop öldürücü lambalar, monitörler, yataklar gibi çok önemli tıbbi ekipmanlar temin edildi" dedi.

Dr. Stoimenova, BÇK internet sitesinde aylık olarak toplanan bağışlar ve desteklenen savunmasız gruplar ve ayrıca destek alan sağlık tesislerinin adları hakkında bir rapor yayınlandığını belirtti.

Kampanya, Covid-19'dan etkilenen insanlara ve sağlık tesislerine yardım etmek için yardım toplamak gerektiği sürece devam edecek.


DİĞER HABERLER