Bereket Konvoyunun ikinci durağı Velingrad ilçesinin Draginovo köyü olduSalı, 30 Mayıs 2017

Bereket Konvoyunun ikinci durağı Velingrad ilçesinin Draginovo köyü olduBayrampaşa Belediyesinin bu yıl 13.sünü düzenlediği Bereket Konvoyu, Bulgaristan programının ikinci durağı Pazarcık İline bağlı Velingrad İlçesinin Draginovo köyü oldu. Pomaklardan oluşan halk, serin havaya rağmen büyük bir coşkuyla meydana aktı.

Kadınlar bilhassa mahalli kıyafetlerine bürünmüş, çocuklar bayramlıklarını kuşanmışlardı. Birlikte el açmanın hazzını yaşadılar.

Başmüftü Mustafa Aliş Hacı, Pazarcik Bölge Müftüsü Abdullah Salih, Velingrad Belediye Başkanı, bölgeden Bulgar milletvekilleri, T.C. Filibe BaşKonsolosu Hüseyin Ergani iftara katılan konuklar arasında yer aldılar.

Başkonsolos Ergani, tüm Velingrad halkını selamladı ve Ramazanı Şeriflerini Tebrik etti.

Hüseyin Ergani sözlerine şöyle devam etti: "Rahmet ayı Ramazanın tüm Bulgaristan Müslümanlarına, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyorum. Ramazan ayı bereket ayı, rahmet ayıdır. Bugün Bayrampaşa Belediyemizin bu bereket konvoyu da ramazanın bereketini buraya taşıdı. Bayrampaşa belediyesine bu hayırsever faaliyetlerinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu konvoy buradan Balkanlara, oradaki kardeşlerimizle buluşmaya gidecek. Ramazan coşkusu tüm Balkanlardaki kardeşlerimiz ile paylaşılacak. Bir kez daha Bayrampaşa Belediyesine bu organizasyon için teşekkür ediyorum. Bu konvoya bugün ev sahipliği yapan Velingrad Belediye Başkanına da teşekkür ediyorum."

Organizasyonu yöneten Mehmet Kalemci onlara günü hatırlatan birer hediye sundu.

Bereket Konvoyu Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a doğru yola çıktı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER