"Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi kapsamında burs almak için başvurular başladıSalı, 03 Ekim 2023

Cumhurbaşkanlığı, "Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi kapsamında burs almak için üniversite öğrencileri ve diğer öğrencilerin başvurularını kabul etmeye başladı. Eğitim için bir kereye mahsus olarak burs alma hakkı olan üniversite birinci sınıf öğrencilerinin şu şartları karşılamaları gerekir: Sosyal hizmet kuruluşlarına veya koruyucu aile yanına yerleştirilmiş olmaları  ve ortaöğretimini 2023 yılında 4,00’den az olmayan genel not ortalaması ile tamamlamış olanlar ve 2022/2023 eğitim öğretim yılını diploma not ortalaması en az 4.00 ile bitirmiş olmaları.

Görme engelli veya işitme engelli öğrencilere yönelik özel bir okuldan bu yıl mezun olan üniversite birinci sınıf öğrencilerine de destek verilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kurumu, 2022/2023 eğitim öğretim yılında 11'inci sınıfı tam puanla bitiren, sosyal hizmet kuruluşlara veya koruyucu aile yanına yerleştirilen 11. sınıf öğrencilerine de bir yıl daha mali destek verecek.

"Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi kapsamında tek seferlik burs almak için şartlar ve koşulların yanı sıra örnek başvuru formları da Cumhurbaşkanlığının web sitesinde yayınlanmıştır. Gençler, başvuru formunu doldurup, burs almak için kurallarda belirtilen belgeleri de forma ek olarak sunmalıdırlar.

Başvurular için son teslim tarihi 21 Ekim 2023 olup, belgeler, Sofya'da Dondukov Bulvarı No: 2 adresinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Konutu şahsen ziyaret edilerek veya “Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi için olduğu belirtilerek, posta yoluyla sunulabilir.


DİĞER HABERLER