Borisov ve Medvedev ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesi için olasılıkları görüştüÇarşamba, 30 Mayıs 2018

Borisov ve Medvedev ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesi için olasılıkları görüştüBaşbakan Boyko Borisov ve Rusya Federasyonu Başbakanı Dmitri Medvedev, enerji, turizm ve ulaştırma alanını, aynı zamanda ticaret ve ekonomik işbirliğinin derinleşmesini ele aldı.

Dmitri Medvedev, son yıllarda iki ülke arasındaki işbirliğinin yoğunlaştığını vurguladı. Rusya Başbakanı, "Şimdi ticaret ve ekonomik işbirliğimizin ayrı parametrelerini tartışabiliriz" dedi.

Başbakan Borisov, Bulgaristan ile Rusya arasındaki ilişkilerde öncelikli konuların terör ile mücadele ve güvenlik, ekonomi, turizm ve enerji olduğunu belirtti.

Boyko Borisov, "Dünya aslında sonsuz anlaşmazlıkların olduğu çok zor bir yer. Biz ve Avrupa, göç dalgasından çok etkilendik" diye ekledi.

Yapılan görüşmeye, Başbakan Boyko Borisov'un Moskova'daki resmi heyetinde bulunan Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev, Maliye Bakanı Vladislav Goranov, Kültür Bakanı Boil Banov, Enerji Bakanı Temenujka Petkova ve Turizm Bakanı Nikolina Angelkova da katıldı.

Daha sonra Başbakan Borisov'un Kremlin'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi bekleniyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER