Bulgaristan, 50 milyon Bulgar levası tutarında yatırım projelerini destekleyecekCuma, 25 Aralık 2015

Bulgaristan, 50 milyon Bulgar levası tutarında yatırım projelerini destekleyecekBahse konu yatırımlar yüksek teknolojiler, sağlık ve hizmet sektörlerinde. 50 Milyon Avro tutarında olan 5 proje A sınıfı yatırım sertifikası aldı. Projelerin hayata geçirilmesi 868 kişiye istihdam imkanı sağlayacak.

Kamu - özel sektör ortaklığı altında ‘Asarel Medet' şirketinin, Panagyurişte Belediye Hastanesi ve Panagyurişte Belediyesi ortaklığı altında 500'den fazla kişiye istihdam sağlayacak yatırımı 28.3 Milyon Bulgar Levasını olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Dünyada klinik araştırmalar lideri ‘Quintiles' Bulgaristan'da 436 kişiye istihdam yaratacak 4.316 Milyon Bulgar Levası değerinde yatırım yapacak.

İBM hizmet merkezine ekstradan 600 000 Bulgar Levası tutarında yatırım yaparak daha 200 kişiye istihdam imkanı sağlayacak.

Otomobil çipleri üreten ‘Meleksis' şirketi, üretim ve Ar-Ge tesislerine 15 Milyon Bulgar Levası yatırım daha yaparak 70 kişiye istihdam imkanı sağlayacak.

Bilgi yönetimi üzerine faaliyet gösteren ‘Rayswolf Bulgaria' şirketi yapacağı 2 Milyon Bulgar Levası Tutarında yatırımı ile 15 kişiye istihdam imkanı sağlayacak.


DİĞER HABERLER