Bulgaristan Fenerbahçeliler Derneği Heyeti Türkiye’nin Sofya Büyükelçisini Ziyaret EttiCuma, 29 Mart 2024

Bulgaristan Fenerbahçeliler Derneği Heyeti Türkiye’nin Sofya Büyükelçisini Ziyaret Etti

Bulgaristan Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve yöneticileri, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök’e veda ziyaretinde bulundu.

Sofya’daki tarihi Büyükelçilik Konutu’nda gerçekleştirilen ziyarete, Bulgaristan Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Emir Buluş, Genel Sekreteri Hasan Altay, Yönetim Kurulu Üyesi Oğulcan Işık ve Denetim Kurulu Üyesi Zülbiye Buluş katıldı.

Ziyaret esnasında Büyükelçi Aylin Sekizkök’e Bulgaristan’da kurulan ilk Türk Spor Derneği olan Bulgaristan Fenerbahçeliler Derneği’nin mevcut ve gelecek projeleri hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Emir Buluş, derneğin kuruluş amacının Bulgaristan’da yaşayan Fenerbahçelileri bir araya getirmek ve gerçekleştirilecek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile Türkiye'yi ve Fenerbahçe’yi Bulgaristan’da en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Bulgaristan’da Fenerbahçeliler Derneği’nin kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Aylin Sekizkök ise, derneğin bir Türk Spor Derneği kurulması konusunda Bulgaristan’da öncü rol oynadığını, Türkiye’nin diğer spor kulüplerinin temsilciliklerinin de en kısa zamanda kurulmasını temenni ettiğini belirterek çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret sırasında Büyükelçi Aylin Sekizkök, Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1913-1915 yıllarında Sofya'da askerî ataşe olarak görev yaptığı dönemde kullandığı, tarihi belge ve fotoğrafların da bulunduğu çalışma odasını gezdirdi.

Ziyarette bulunan yöneticiler, Büyükelçi Aylin Sekizkök’e Bulgaristan Fenerbahçeliler Derneği atkı ve rozeti ile birlikte, Fenerbahçe’nin tarihi ilk logosunun bulunduğu, Büyükelçinin ismine özel olarak hat sanatıyla hazırlanan bir tablo hediye etti.

Dernek Başkanı Emir Buluş yaptığı açıklamasında, ”Son derece keyifli geçen ziyaret, ev sahipliği yapan Sayın Aylin Sekizkök’e ve beraberindeki Sofya Büyükelçiliğine görevli 3. Kâtip Alanur Yazıcı’ya, İçişleri Müşavirimiz Albay Hakan Başaklıgil ve Askeri Ateşemiz Albay Murat Payas’a derneğimiz ve camiamız adına teşekkür ediyoruz” dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER