Bulgaristan genelindeki soydaşlar Büyükelçi Sekizkök’ün verdiği iftarda bir araya geldiCumartesi, 16 Nisan 2022

Bulgaristan genelindeki soydaşlar Büyükelçi Sekizkök’ün verdiği iftarda bir araya geldi

Rodoplar, Deliorman, Tuna boyu, Sarı Saltuk Diyarı, Kırcaali ve Koca Balkan Dağları dün akşam (15.04.2022) Sofya’da iftar masasında bir araya geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök tarafından verilen iftarda bütün Bulgaristan coğrafyasından ve her kesimden soydaşlar iftar masasında buluştu.

Büyükelçi Sekizkök yaptığı açıklamasında, “Sofya’daki seçkin iş insanlarımızdan Türkan Türker’in Turkuaz Restoranı’nda ev sahipliği yaptığı iftarda Türkçe öğretmenlerinden avukatlara, ödüllü güreşçilerden genç piyanistlere, Türk kültür dernekleri yöneticilerinden tiyatro sanatçılarına, doktorlardan basın mensuplarına, iş insanlarından öğrencilere kadar her alanda yüz akı çalışmalarıyla öne çıkmış yüzü aşkın soydaşımızla, “Naim Süleymanoğlu”, “İsmail Cambazov”, “Nuri Adalı”, “Koca Yusuf”, “Kadriye Latifova” ve “Demir Baba” isimlerini verdiğimiz masalarımızda, birlik ve beraberlik içinde oruçlarımızı açma keyif ve huzurunu yaşadık.

Daha fazla soydaşımızı davet etmek isterdik. Davet edemediklerimiz lütfen alınmasınlar. Bu bir ilkti. Ramazan Ayı sırasında bölgelerde gerçekleştireceğimiz toplu iftar programlarında ve hatta Ramazan Ayı sonrasında da bu buluşmalarımızı sürdüreceğiz.

Mesafe tanımadan Bulgaristan’ın her köşesinden davetimizi kırmayıp gelen soydaşlarımıza ve ev sahibi Türkan Türker’e içten teşekkürlerimi sunuyorum.” diye ifade etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER