"Bulgaristan Noeli" kampanyasında toplanan yardımlar 2 milyon levayı aştıÇarşamba, 27 Aralık 2017

Hayatı kurtarılan çocuklar yararına "Bulgaristan Noeli" adı altında başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Noel Yortusu arifesinde Sofya Halk Tiyatrosunda Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in himayesi altında sunulan hayır konseri sonrasında 15. defa düzenlenen "Bulgaristan Noeli" kampanyası kapsamında toplanan yardımlar 2 milyon levayı aştı.

Aralık ayında Cumhurbaşkanı'nın başladığını duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 1117 numaralı hat üzerinden SMS göndererek ve 0900 1117 numaranın sesli aranmasıyla 484 000 tane bağış yapıldı. Şimdiye kadar bağış hesabına yaklaşık 1 525 000 leva havale edildi, 16 000'den fazla leva ise ePay.bg elektronik ödeme sistemi ile ödendi. Ölümden kurtarılan çocuklar yararına yapılan yardım kampanyası önümüzdeki yıl boyu sürecek.

"Bulgaristan Noeli" hayır konserinde Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Halk Meclisi Başkanı Tsveta Karayançeva, Bulgaristan Patriği ve Sofya Metropoliti Neofit, 2012-2017 döneminde Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, diplomatlar, hekimler ve hayatı kurtarılan çok sayıda çocuk hazır bulundular.

Hayatı kurtarılan çocuklar yararına Halk Tiyatrosu sahnesine Bulgaristan'da önde gelen müzisyenler, ses sanatçıları, dansçılar, oyuncular, sporcular ve gazeteciler çıktılar. Bu yılki konser "Dream Team Productions" ekibi tarafından gerçekleştirildi. "Bulgaristan Noeli" hayır konseri, Bulgaristan Ulusal Televizyonu (BNT), Nova Televizyonu ve Bulgaristan Ulusal Radyosu (BNR) tarafından canlı yayınlandı.


DİĞER HABERLER