Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği, yüksek elektrik fiyatları nedeniyle hükümetten yardım istediÇarşamba, 19 Ocak 2022

Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği, yüksek elektrik fiyatları nedeniyle hükümetten yardım istedi

Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği (NSORB), Meclis Bölgesel Politika, Bayındırlık ve Yerel Özyönetim Komisyonu temsilcileri ve Maliye Bakanı Asen Vasilev ile görüşmeler yaptı. Örgüt,  yüksek elektrik fiyatları nedeniyle yaşanan krizin aşılması için hükümetten yardım istedi.

Aynı zamanda Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı da olan Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu anda belediyelerin hükümetin desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacı var ve enerji krizinin yerel yönetim ile merkezi yönetim arasındaki iyi iş birliğinin temel taşı olacağını düşünüyorum. Halihazırda belediyeler, yerel yönetimler, Avrupa Birliği (AB) içinde yerinden yönetim süreci en düşük seviyelerde olduğundan dolayı hükümete oldukça bağımlı ve belediyelerin hükümete olan bu bağımlılığı artık en üst düzeyde mali durumlarına da yansıyacaktır” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER