Bulgaristan vatandaşları İngiltere'ye pasaportla giriş yapacaklarÇarşamba, 29 Eylül 2021

Bulgaristan vatandaşları İngiltere'ye pasaportla giriş yapacaklar

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 1 Ekim 2021'den itibaren Bulgaristan vatandaşları İngiltere'ye planlanan kalış süresinin tamamı için geçerli olması gereken yalnızca uluslararası bir pasaportla giriş yapabilirler. Böyle bir belge sunmayan vatandaşların ülkeye girmesine izin verilmeyecek.

Yalnızca Birleşik Krallık'ta ikamet izni veya geçici bir ikamet izni almış olanlar için bir istisna yapılacak. Onlar, en erken 2025 yılı sonuna kadar kimlik kartı ile ülkeye giriş yapma hakkına sahip olacaklar. Ulusal kimlik kartları, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından belirlenen güvenlik standartlarını karşılaması halinde 31 Aralık 2025 tarihinden sonra da bu kategorideki vatandaşlar tarafından kullanılabilir.

Gümrük düzenlemeleri (para birimi, sigara ve alkol ithalat rejimi gibi), sigorta ve motorlu taşıt aracı sürüşü, bitki ithalat ve ihracatı, evcil hayvanlarla seyahat, sağlık ve Birleşik Krallık'a seyahat edenler için diğer önemli bilgiler de dahil olmak üzere daha fazla bilgi aşağıdaki linkte bulunabilir: https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-from-1-january-2021

Foto: AA


DİĞER HABERLER