Bulgaristan ve Sırbistan arasında iki anlaşma memorandumu imzalandıCuma, 23 Şubat 2018

Bulgaristan ve Sırbistan arasında iki anlaşma memorandumu imzalandı Sırbistan ile Bulgaristan arasında emek ve sosyal politika ve ulaştırma alanında işbirliği memorandumları imzalanmasından sonra Sırbistan Cumhurbaşkanı Alexander Vuciç," Sırbistan, Bulgaristan ile ilişkilerini dikkatli bir şekilde inşa edecek" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, taahhütlerin çok spesifik olduğunu söyledi. Bakan'ın ifadelerine göre ticaretin ve turist sayısındaki artış için altyapının geliştirilmesi son derece önem taşımaktadır.

Vuciç, önemli anlaşmalar imzalanmasından dolayı Bulgaristan Cumhuriyeti hükümetine teşekkür etti. Başbakan Borisov 'la arkadaş olduklarını belirten Vuçiç, "Sık sık görüyoruz, Sofya'da da görüşeceğiz, bu önemli anlaşmaları imzaladığımız için teşekkür ederiz" dedi.

Başbakanlık konutunda Bulgaristan ile Sırbistan arasında demiryolu taşımacılığının verimliliğini artırmaya yönelik anlaşma memorandumunun yanı sıra Bulgaristan Ulaştırma Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığı ile Sırbistan İnşaat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında sıvılaştırılmış doğal gazın depolanması ve taşınması için gerekli olan Tuna nehri boyunda liman altyapısının geliştirilmesine yönelik anlaşma ve işbirliği memorandumu imzalandı.


DİĞER HABERLER