Bulgaristan'da ABD ağır savaş tekniği yokturSalı, 28 Temmuz 2015

Bulgaristan'da ABD ağır savaş tekniği yokturŞu an Bulgaristan topraklarında ABD'nin ağır savaş tekniği yoktur. Bu, Sungurlare şehrindeki "Novo Selo" poligonunda Amerikan tekniği bulunması hakkında medyalardaki bilgilere cevaben Savunma Bakanlığı'nın bir bildirgesinde belirtiliyor.

Savunma Bakanlığınca "2015 yılında yurtiçinde ve yurtdışında ortak Bulgar-Amerikan hazırlık ve talim planında ABD güçleri temsilcilerinin hümaniter yardım ve yenilenme programı kapsamındaki projelerinin yerine getirilmesine katılımı dahil edilmiştir. 19 ile 30 Temmuz 2015 döneminde Sungurlare şehrindeki "Slıntse" ana okulundaki çocuk alanının tamiratı Tennessee eyaletinin kara kuvvetleri temsilcileri tarafından yapılıyor.

Projeyi hayata geçiren Amerikan asker, "Novo Selo" poligonundan ana okulunun bulunduğu bölgeye Hummer teknik araçlarıyla yolculuk ediyor. Proje hümaniterdir ve içine Aytos'un Karanovo köyünde ve Veliko Tırnovo şehrinde ana okulları tamirat işleri dahil edilmiştir. Etkinlikler tamamen ABD güçleri tarafından finanse ediliyor".


DİĞER HABERLER