Bulgaristan'da ilk Blockchain Teknolojisi Uzmanlığı Yüksek Lisans Programı açıldıÇarşamba, 25 Temmuz 2018

Bulgaristan'da ilk Blockchain Teknolojisi Uzmanlığı Yüksek Lisans Programı açıldıBulgaristan'da bir ilk olarak oluşturulan Blok Zinciri (Blockchain) Teknolojisi Uzmanlığı Yüksek Lisans Programı, Jobs.bg ile birlikte eğitim süresi boyunca toplamda 5 000 leva değerinde üç burs için bir yarışma yapacağını duyurdu. Tüm adaylar bir Özgeçmiş (CV) ve motivasyon mektubu göndererek Blockchain Teknolojisi Uzmanlığı Yüksek Lisans Programı internet sitesi üzerinden burs için başvurabilirler.

İş ve Dijital Dönüşüm - Blockchain İnovasyonları Yüksek Lisans Programı, Sigorta ve Finans Yüksek Okulu ile ortaklaşa olarak önde gelen teknoloji danışmanları ve uzmanları tarafından oluşturuldu. Yeni yüksek lisans programı, daha önce programlama alanında tecrübe sahibi olunmasını gerektirmez. Bu yüksek lisans programı, daha çok kripto paraların kullanıma girmesi etrafında geniş bir kitle tarafından tanınan bir teknoloji haline gelen dünyanın en önde gelen teknolojilerinden biri olan, iş odaklı ve güncel ve gelecek vaat eden Blockchain uygulaması, danışmanlığı, satışı ve stratejik yönetimi konularında uzmanlar yetiştirecektir.

İş ve Dijital Dönüşüm - Blockchain İnovasyonları Yüksek Lisans hocaları arasında teknoloji, finans ve iş alanlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahip uzmanlar olan Nikolay Jivankin, Radoy Stoyanov, Alexander Zahariev ve Angel Paraskov gibi isimler bulunuyor. Eğitim programı kapsamında öğrenciler, blockchain teknolojisi bağlamında blockchain teknolojisinin temelini oluşturan unsurlar, kripto para cüzdanı, kripto paraları, kripto para borsaları, Akıllı Sözleşmeleri ve yenilikleri öğrenecekler. Blockchain teknolojileri ile ilgili spesifik derslerin yanı sıra öğrenciler geleneksel ekonomi ve iş uzmanlığı derslerini de okuyacaklar ve bu da onları teknoloji şirketlerinin iş bölümleri için tam profesyonel personele dönüştürecek.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi, İş ve Dijital Dönüşüm - Blockchain İnovasyonları Yüksek Lisans Programı'nın web sitesinde bulunabilir.


DİĞER HABERLER