Büyükelçi Sekizkök, Sırnitsa’da düzenlenen iftar yemeğine katıldıPerşembe, 14 Nisan 2022

Büyükelçi Sekizkök, Sırnitsa’da düzenlenen iftar yemeğine katıldı

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı ve Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Halil Letifov ile milletvekilleri Nebiye Kabak, Elhan Kılkov ve Hayri Sadıkov, Sırnitsa (Şabanlı) kasabasında düzenlenen iftar yemeğine katıldılar. İftar yemeği, Sırnitsa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği ve Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlendi. Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök iftara özel konuk olarak katıldı.

Konukları ve katılımcıları selamlayan Sırnitsa Belediye Başkanı Nebi Bozov, “Mübarek Ramazan ayında düzenlediğimiz geleneksel iftar yemeğini bu yıl yeniden düzenleme fırsatı bulduk” diye kaydetti. Belediye Başkanı, Büyükelçi Aylin Sekizkök'e ve Osmangazi Belediyesi yönetimine iş birliği için teşekkür etti.

Bozov, “Ayrıca bize sundukları zengin bir iftar programı için Başmüftülüğüne ve yerel cami encümenliklerine de teşekkür etmek isterim. Bu mübarek gün ve gecelerde yaptığımız ibadetleri Cenab-ı Allah kabul etsin ve bize sonsuz rahmetinden nasiplendirsin” dedi.

HÖH Milletvekili Nebiye Kabak, “Yüce Allah'tan mübarek Ramazan ayı hürmetine dualarımızı ve ibadetlerimizi dergâh-ı izzetinde kabul etmesini niyaz ederiz” diye ifade etti.

İftar öncesinde Bölge Müftüsü Salih Halil ile Büyükelçi Sekizkök Türk Kızılayı’nın gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER