Büyükelçi Süleyman Gökçe, Bulgaristan'daki Üniversite Öğrencileriyle 14 Mayıs'ta Düzenlenecek Etkinlikte BuluşacakÇarşamba, 23 Nisan 2014

Büyükelçi Süleyman Gökçe, Bulgaristan'daki Üniversite Öğrencileriyle 14 Mayıs'ta Düzenlenecek Etkinlikte BuluşacakTürkiye'nin Sofya Büyükelçisi Sayın Süleyman Gökçe, Bulgaristan'da üniversite eğitimi görmekte olan Türk öğrencileriyle 14 Mayıs 2014 günü saat 19.00'da düzenlenecek bir etkinlikte buluşacak.

Büyükelçilik Eğitim Müşavirliğinin eşgüdümünde düzenlenecek etkinlik vesilesiyle, öğrenciler ile Büyükelçi arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, öğrencilerin eğitim ve gündelik yaşam kalitesinin yükseltilmesi konusunda atılabilecek adımlar, denklik/askerlik, vb. konularda bilgilendirme ve görüş alışverişinin sağlanması, ayrıca Türkiye'de Ağustos ayı başında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk defa yurtdışında kurulacak sandıklarda oy verme süreci hakkında Türk öğrencilerin bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.

Başvurular sofyaegitim2014@gmail.com e-posta adresine isim-soy isim; öğrenim görülen üniversite, fakülte, bölüm ve sınıf; e-posta ve ihtiyaç duyulması halinde ulaşılmak üzere telefon numarası belirtilmesi suretiyle bireysel olarak yapılabilir.

Öğrenci katılımcı listesinin oluşturulması için başvuruların en geç 09 Mayıs 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar yapılması yararlı olacaktır.

Resepsiyona davet edilecek öğrenciler e-posta veya telefon ile iletişime geçilecektir.

Ayrıntılı bilgi için Eğitim Müşavirliği santral numarasından (02 935 55 00) ulaşılması mümkündür.


DİĞER HABERLER