Cebel Ideal Fashion Tekstil Şirketi'ne Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği ÖdülüSalı, 28 Şubat 2017

Cebel Ideal Fashion Tekstil Şirketi'ne Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülü 2016 Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri töreninde ödüllendiren firmalar arasında Sebahattin Gökçe'ye ait Cebel'de (Şeyhcuma) faaliyet gösteren Ideal Fashion Tekstil Şirketi de bulunuyor. Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri Yarışması, yedinci kez İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi tarafından düzenlendi.

Ödül töreninde gerçekleştirdiği ekonomik faaliyet, büyüklüğü ve çalışma koşullarına en çok yatırıma göre üç gruba ayrılan 22 şirket, çalıştırdığı personele iş sağlığı ve güvenliği sağlamaya yönelik çabalarından dolayı ödüllendirildi.

Ödüllendirilen şirketlerden birini temsil eden Boryana Paskaleva, iş müfettişlerinin inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlere ait işyerlerinin daha çok ve kaliteli denetimi ve teftişi için teşekkür etti. Bunun işverenlerin çalışma koşullarını iyileştirmesine yardımcı olduğunu belirtti.

Müh. Georgi Milçin, ödüllendirilen şirketlerin yine de daha az denetlenmesi vaadinde bulundu ve böylece denetim faaliyetlerinin sonuçlarının analizine dayanarak İş Müfettişliği İcra Ajansı'nın çabalarının bu konuda sorun yaşanan işletmelere yönlendirileceğini doğruladı
.
Dron aracılığıyla zor ulaşılabilir yerlerde risk değerlendirilmesi yapılması fikrinden dolayı Razgrad (Hazargrad) şehrinden Krasimir Todorov, 2016 yılında iş sağlığı ve güvenliği alanında en yenilikçi uzman olarak ödüllendirildi.

Stara Zagora (Eski Zağra) şehrinden Kristina Koparanova ve Elin Pelin kasabasından yedinci sınıf öğrencisi Ekaterina Şoleva, iş sağlığı ve güvenliği konulu şiirleri için ödüllendirildi. Kristina şiirinde işçilere, "Güvenli koşullarda çalış ve bu konuda bir an bile tereddüt etme, çocukların seni evde bekliyor" diye sesleniyor. Ekaterina ise şiirinde, "Diz pedleri, kask ile şehirde uçuyorum ve diğer çocuklara da bunu öğretiyorum" diyor.

Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri Yarışması, geleneksel olarak Bulgaristan'da çalışma koşullarının iyileştirilmesi ile ilgili tüm aktivitelerin arkasında duran İş Müfettişliği İcra Ajansı tarafından destekleniyor. Organizatörlerin amacı iş sağlığı ve güvenliği alanında iyi uygulamaların teşvik edilmesi ve popülarize edilmesiyle Bulgaristan'da işverenlerin personelinin sağlığı ve hayatının korunmasına yönelik daha çok çaba sarf etmesi ve yatırım yapmasının teşvik edilmesidir.
2016 Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri töreni ve ödüllendirilen şirketler hakkında daha fazla bilgi İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Vakfı'nın http://fcbzr.org/ linkteki web sitesinde buluna bilinir.


DİĞER HABERLER