Çernooçene'den iki öğrenci, Çevre ve Su Bakanlığı'nın düzenlediği resim yarışmasında ödül aldılarSalı, 24 Ocak 2023

Çernooçene'den iki öğrenci, Çevre ve Su Bakanlığı'nın düzenlediği resim yarışmasında ödül aldılar

Çernooçene (Yenipazar) köyündeki  Hristo Smirnenski Lisesi’nin iki öğrencisi, Çevre ve Su Bakanlığı'nın (MOSV) düzenlediği “Su Arıtma Tesisi Çiz” konulu Resim Yarışması’nda ödül kazananlar arasında yer aldılar.

Hörü Emurla, ödül alan 16 çizimi yapanlar arasında yer alıyor. Berkay Mehmet ise teşvik ödülü aldı. Ödül töreni, MOSV binasında gerçekleşti.

2014-2020 Dönemi Çevre Operasyonel Programı (OPOS) Yönetim Otoritesi Başkanı Galina Simeonova, ödül töreninde ödül alan çocuklara şöyle seslendi: “Uzun zamandır MOSV’da böyle güneşli, güler yüzlü ve pozitif çocukların katıldığı bir tören görmemiştik”.

Ödül törenine, çizimleri 2014-2020 OPOS kapsamında inşa edilen 16 arıtma tesisinin duvarlarına büyük ölçekte asılacak olan 4-12.sınıf öğrencilerinin yanı sıra teşvik ödülleriyle ödüllendirilen öğrencilerin bir kısmı hazır bulundular.

Organizatörlerin dikkati Çernooçene Hristo Smirnenski Lisesi öğrencilerine çevrildi.

Öğrencilerini yarışmaya katılmaya, resim çizmeye ve doğa ve gezegenin geleceği hakkında düşünmeye motive etmeyi başarmasından dolayı resim öğretmeni Elmaz Yusuf tebrik aldı.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER