Çifte vatandaşlar Hac ibadeti için sıra ve ya kura beklemiyorCuma, 27 Ocak 2017

Çifte vatandaşlar Hac ibadeti için sıra ve ya kura beklemiyor Bulgaristan Baş Müftü yardımcısı Ahmet Hasan Bahadır ve Hac Daire Başkanı Cemal İsa ile Haskova Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Bulgaristan Baş Müftülüğü Hac Daire Başkanlığı tarafından soydaşların hac ve umre organizasyonlarının sıra veya kura beklenmeden yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Haskova Bölge Müftüsü Basri Eminefendi "Anavatan Türkiye'de soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı bölgelerde ki Belediye Başkanlarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Amacımız hac ibadetini yerine getirmek isteyen çifte vatandaşlarımızın Bulgaristan Baş Müftülüğüne müracaat etmeleri halinde hiç sıra beklemelerine gerek kalmıyor. Baş Müftülüğümüze ayrılan 2017 yılı kontenjanından yararlanmak isteyen soydaşlarımızın müracaatlarını bekliyoruz "dedi

Gerçekleştirilen ziyaretlerden oldukça memnun kaldıklarını Belirten Bulgaristan Başmüftü yardımcısı Ahmet Hasan Bahadır "Burada hiçbir yabancılık çekmiyoruz. Bulgaristan'dan Türkiye'ye 50 yıl önce göç eden vatandaşlarımız bile bize ilgi gösteriyor. Müslüman Müslüman'ın yüzüne bakınca kalbinden geçeni okuyabiliyor. O sıcaklığı burada görüyoruz, biz asla yabancı değiliz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirin Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan "Türkiye ve Bulgaristan arasında uzun yıllara dayanan dostluk ve kültürel bağların canlı kalmasında üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız. Bulgaristan Baş Müftülüğünün çifte vatandaşlarımıza sunmuş olduğu bu özel hizmetten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Sezgin Eren-Mustafakemalpaşa


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER