Cumhurbaşkanı Radev, Acıbadem Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Kliniği 2. Kat açılışına katıldıSalı, 28 Kasım 2023

Cumhurbaşkanı Radev, Acıbadem Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Kliniği 2. Kat açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, bugün Sofya’nın Mladost semtindeki Acıbadem City Clinic Üniversite Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Kliniği’nin ikinci katının açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Yüksek kaliteli koruyucu sağlık hizmetleri, Bulgaristan’da sağlık hizmetlerinin odak noktası haline gelmelidir” diye kaydetti. Radev, hastalık önleme faaliyetlerinin Bulgaristan’da sağlık hizmetlerinde acil çözüm bekleyen sorunlardan biri olmaya devam ettiğini ve ulusun sağlığının bundan zarar gördüğünü vurguladı.

Kliniğin genişletilmesinin modern tıbbi bakımın geliştirilmesine katkıda bulunduğunu ve Bulgaristan'da dünya düzeyinde kaliteli sağlık hizmetinin olabileceğine dair umut verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, Bulgaristan’da sağlık hizmetleri modelinin en önemli şeye -zamanında profilaksi ve hastalıkları önlemeye odaklanması çağrısında bulundu.

Radev, “Bugünkü olay, insanları düşünme, bilim ve küresel tıp uygulamaları alanındaki en son başarılara ilişkin ilginin ve bilginin olduğu, açık bir vizyonun olduğu, en yüksek yönetim düzeyinde irade ve son derece etkili yönetim biçimlerinin olduğu yerde işlerin yolunda gittiğinin ve Bulgaristan’da sağlık hizmetlerinin toplumumuzun büyük bir umutla beklediği modern görünüme kavuşmaya başladığının bir kanıtıdır” diye vurguladı. Cumhurbaşkanı’nın ifadesine göre, bu aynı zamanda insanların ihtiyaçlarının nabzını takip eden bir sağlık yönetimi örneğidir.

Radev, klinik ekibini profesyonellikleri ve yenilikçilikleri, hastalara insancıl muameleleri ve yaşam kalitesine verdikleri önem nedeniyle modern bir Avrupa ülkesi olarak ülkemizin gelişimine katkıda bulundukları için tebrik etti.


DİĞER HABERLER