Cumhurbaşkanı Radev, dezavantajlı lise mezunlarına balo düzenlediCuma, 31 Mayıs 2019

Cumhurbaşkanı Radev, dezavantajlı lise mezunlarına balo düzenlediCumhurbaşkanı Rumen Radev ve eşi Desislava Radeva, dün gece Boyana Rezidansı'nda düzenlenen dezavantajlı gençlere yönelik geleneksel lise mezuniyet balosuna ev sahipliği yaptılar. Etkinlik, Cumhurbaşkanı'nın "Bir Hayalin Gerçek Olmasını Destekleyelim" başlığı altındaki hayırseverlik girişimi kapsamında gerçekleştirildi.

Radev, lise mezuniyet balosunda yaptığı konuşmada balo organizasyonunu destekleyen kurumların isimlerini sayarak, "Balo gecesi, bütün kurumlar bir amaç için birlikte çalıştıklarında neler olabileceğinin güzel bir örneğidir" dedi.

Devlet Başkanı," Eğitiminize devam etmek ya da işe başlamak arasında çok önemli bir seçim yapacaksınız. Size sadece bir ipucu verebilirim. Hayatınızda birçok seçim yapacaksanız, ancak öyle seçimler yapın ki, onlarla gurur duyun. Yeteneğinize, gücünüze, hayallerinize inanın - ve onlara ulaşmak için çabalayın. Başkalarının sizin yerine karar vermesine izin vermeyin. Kendi kararlarınızı vermek için yeterli düzeyde eğitim ve kapasiteye sahipsiniz" dedi.

Lise mezuniyet balosu, Boyana Rezidansı'nda saat 20.00'de başladı. Cumhurbaşkanı Rumen Radev ve eşi Desislava Radeva, sosyal hizmet kuruluşlarında yetişen gençler arasında bulunan 100'ün üzerinde lise mezunlarını karşıladılar.

Cumhurbaşkanı," Seçimlerinizi utanmayacak şekilde yapın ve bunun için iyi insanlar olmalısınız" dedi. Radev, gençlerin bu dersi çoktan öğrendiğine ve bunun kanıtının baloya Maria ve Stara Zagora'dan (Eski Zağra) Veliçko'nun katılması olduğuna inanıyor. Maria'nın bir süre önce okula gittiği tramvay şoförünün hayatını kurtardığını, Veliçko'nun ise bulduğu içi para dolu bir cüzdanı sahibine iade ettiğini anımsatan Radev, "İşte bunlar, örnek alınacak cesur davranışlar" diye ifade etti.

Radev,"Aranızdan 13 gencin eğitimlerine devam etmek için mücadele etmeye karar verdiğini biliyorum. Umarım daha fazla olursun, çünkü eğitimin yeni kapılar açtığını, yeni fırsatlar sağladığını biliyorsunuz" diye dikkat çekti. Cumhurbaşkanı, eğitimine devam eden gençlerin, son iki yılda miktarı birkaç kez artan burslar konusunda Cumhurbaşkanlığı kurumuna güvenebileceklerini belirtti. Radev,"Sizleri şansınızı kullanmaya ve bu burslardan yararlanmaya çağırıyorum" dedi.

Dream Teams Produktions Şirketi ekibi bu yıl da hayır amaçlı müzik dinleti programı düzenledi. Programda ses sanatçıları Maliya İlieva, Miro, Lübo Kirov, Orlin Pavlov, Mihaela Marinova, Yoana, Magi Canavarova, Neli Petkova, Pafael Paşamov, "BRT"ve "D2" rock grupları, Deo ve Moysey ikilisi, Plamıçe Dans Topluluğu sahne aldı.

Programın başında Louis Braille Görme Engelliler Okulu'nu bitiren lise mezunu Yoanna Naydenova ve şarkıcı Magi Canavarova, özel olarak düet şeklinde hazırladıkları bir şarkı söylediler. Komedi oyuncuları Lübomir Neykov, Ruslan Mıynov, Petyo Petkov-Şaybata ve Basil Draganov şov yaptılar. Ayrıca sanatçılar Vladimir Penev, Desislava Bakırcieva ve Monyu Monev de lize mezunlara hitap ettiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER