Cumhurbaşkanı Radev, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonasının açılışını yaptıÇarşamba, 03 Ağustos 2022

Cumhurbaşkanı Radev, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonasının açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, dün (2 Ağustos) Sofya'daki Arena Armeets salonunda Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nın açılışını yaptı. Etkinlik, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenleniyor. Radev, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Yüzyıllar boyunca dövüş sporları mükemmel bir vücut ve karakter geliştirir, disiplinli ve sorumlu olmayı, sadece ortağa karşı değil, rakibe karşı da saygı duymayı öğretir” diye kaydetti.

Cumhurbaşkanı, spor etkinliğinin organizatörlerini tebrik ederek, genç sporcuları motive eden velilerin ve antrenörlerin özverisini vurguladı. Radev, “Böylece onlara sadece sporda değil, hayatta da güçlü ve kendine güvenen bireyler olarak gelişme ve geliştirme şansı veriyorsunuz” diye belirtti ve fair play ilkelerini ve spordaki değerleri pekiştirmede sporculara örnek olmalarını diledi.

Bu yıl Bulgaristan iki Dünya Tekvando Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor ve 28 Temmuz - 7 Ağustos tarihleri ​​arasında Sofya, Yıldızlar Şampiyonası ile Gençler Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Açılış törenine katılan resmi konuklar arasında Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, dünyaca ünlü Bulgar futbolcu Hristo Stoiçkov ve Bulgaristan Tekvando Federasyonu Başkanı Slavi Binev de yer aldılar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER