Ders dışı etkinlikler ve ek bireysel istişareler yapılmasına izin verilecekCuma, 26 Kasım 2021

Ders dışı etkinlikler ve ek bireysel istişareler yapılmasına izin verilecek

Sağlık Bakanı Stoyço Katsarov’un 1 Aralık'ta yürürlüğe girecek emirnamesine göre, ders dışı eğitsel etkinlikler yapılmasına izin verilecek. Ayrıca sınavlara hazırlık için ek bireysel istişareler yapılmasına fırsat verilecek. Emirname ile ayrıca ek ders alma ve ikili mesleki eğitime katılma imkanı da veriliyor.

Basına açıklamalarda bulunan Bakan Katsarov, “Sabah Covid-19 testi yapılan çocuklara öğleden sonra tekrar test yapılmamalıdır” diye açıklık getirdi. Okullara 1 milyonu aşkın test kiti sağlandığını kaydeden Bakan, “Bugün o kadar daha test kiti sağlanacak. On gün içinde toplam 4,5 milyon test kiti teslim edilecek ve bu miktarın yıl sonuna kadar yeterli olması bekleniyor” diye kanaat getirdi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Aleksandır Zlatanov, “Ülkedeki durum, eğitim öğretim sürecini kolaylaştırmak için çok dikkatli adımlarla kararnamede değişiklikler yapmamıza izin veriyor. Sürecin mümkün olduğunca eksiksiz olabilmesi için talimatları değiştirdik. Değişiklikler eğitim yetkilileri ile tartışıldı. Bunun nedeni ek ders ve danışmanlığa ihtiyacı olan çocukların olması, sınava girme ihtiyacının olmasıdır” diye açıklık getirdi.


DİĞER HABERLER