Dezavantajlı üniversite ve lise öğrencileri için burs başvuruları başlıyorCuma, 08 Ekim 2021

Dezavantajlı üniversite ve lise öğrencileri için burs başvuruları başlıyor

Cumhurbaşkanlığı, "Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi kapsamında bir kereye mahsus olarak burs alma hakkı olan gençlerin başvurularını kabul etmeye başladı.

Bir kereye mahsus olarak burs alma hakkı olan gençler, “Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimine dahil edilen sosyal hizmet kurumlarında yetiştirilen üniversite öğrencileri ve 12. sınıf öğrencileridir. Sosyal hizmet kurumlarında yetiştirilen, 2020/2021 eğitim öğretim yılında lise eğitimini bitiren ve 2021/2022 akademik yılında üniversite birinci sınıf öğrencisi olan ve 2020/2021 eğitim öğretim yılında lise 11.sınıfı tam puanla bitiren ve 2021/2022 eğitim öğretim yılında 12. sınıf öğrencisi olan gençler söz konusudur.

Burs almak için şartlar ve koşullar, Cumhurbaşkanlığının web sitesinde yayınlanmıştır. Gençler, kurumun www.president.bg web sitesinden indirilebilecek bir başvuru formu doldurmalı ve "Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi kapsamında tek seferlik mali yardım almak için kurallarda belirtilen üniversite 1. sınıf öğrencisi oldukları ve 11.sınıfı tam puanla bitirdiklerine dair belgeleri de başvuru formuna ek olarak sunmalıdırlar. Cumhurbaşkanlığı, bursun verilmesi ve ödenmesi ile ilgili tüm koşulların resmi kontrolünü yapmayı taahhüt eder.

Başvurular için son teslim tarihi 21 Ekim 2021. Belgeler, "Bir Hayalin Gerçekleşmesini Destekle" girişimi diye belirtilerek Sofya'da Dondukov Bulvarı No: 2 adresinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Konutu şahsen ziyaret edilerek veya posta yoluyla sunulabilir.


DİĞER HABERLER