DOST heyeti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüPerşembe, 31 Mart 2016

DOST heyeti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüSorumluluk, Özgürlük, Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi heyetinin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile MHP genel merkez binasında yaptığı görüşme bir saate yakın sürdü.

Lütfi Mestan, DOST partisini kurma nedenlerini anlattı. Seçmenlerin önemli bir bölümünün artık Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) tarafından temsil edilmediğini hissettiklerini ve bu bakış açısından hareketle DOST partisinin kurulmasının objektif, siyasi bir gereklilik haline gelmesi gerçeği üzerinde durdu.

Sayın Bahçeli, Milletvekilleri Şabanali Ahmet, Hüseyin Hafızov, Aydoğan Ali, Kırcaali'nin Cebel (Şeyhcuma) İlçesinin Belediye Başkanı Bahri Ömer, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Sebahin Ahmedoğlu'nun da yer aldığı Bulgaristan heyetine, MHP'nin herhangi bir ülkenin veya partinin iç işlerine karışmamayı bir ilke edindiğini, fakat tüm Bulgaristan vatandaşlarının etnik, dini ve kültürel kimliklerinin korunmasıyla etkin eşitliğin ve tam entegrasyonun sağlanmasını amaçlayan her bir siyasi girişimi tebrik ederek, destekleyeceklerine dair teminat verdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER