"DÜM TEK TEK" BULGARİSTAN'DACuma, 10 Nisan 2009

Türkiye'yi Moskova'da yapılacak 54. Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Hadise, Balkan turnesinin dördüncü durağı olan Bulgaristan'da "Düm tek tek" şarkısını tanıttı.
Karadağ'dan sonra Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya gelen Hadise, Bulgaristan Devlet Haber Ajansı (BTA) binasında düzenlediği basın toplantısında Bulgar medyasına Eurovision'da seslendireceği şarkıyı tanıttı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Medya aracılığıyla Bulgaristan vatandaşlarından ve tüm Balkan halklarından yarışma günü destek isteyen Hadise, "Düm tek tek"in son derece özel ve değişik bir eser olduğunu belirterek, "Şarkı bana, ben de şarkıya çok yakışıyoruz. Tam bir uyum içindeyiz" diye konuştu.

"Düm tek tek"e, ekibine ve performansına güvendiğini vurgulayan Hadise, tanıtım turunun da yarışmada etkili olacağına inandığını söyledi. İnternet üzerinden şarkısı için çok olumlu yorumlar aldığını kaydeden Hadise, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sadece Türkiye'den değil, her yerden ciddi bir destek var. Onlara teşekkür ediyorum. İnşallah bu destek 12 Mayıstaki puanlamaya olumlu olarak etki yapar."

Basın toplantısının ardından haber ağırlıklı "Darik" adlı radyo kanalında yayımlanan bir programa konuk olan Hadise, Bulgaristan'ı çok beğendiğini ve burada konser vermek istediğini bildirdi. Hadise, "Konser için bir teklif gelirse kesinlikle olumlu değerlendiririm" dedi.

Hadise, daha sonra "Veselina" adlı müzik ağırlıklı radyonun konuğu oldu. Program sırasında "Düm tek tek" şarkısı defalarca çalındı.

Hadise, tanıtım turunun Bulgaristan bölümünü "TV2" adlı özel televizyon kanalında, "Bulgaristan'ın divası" olarak tanınan Azis'in programına katılarak tamamladı. Ülkenin en ünlü şarkıcısı olan Azis'in show programı iki gün sonra yayınlanacak.

Hadise, yarın Romanya'nın başkenti Bükreş'e, ertesi gün Moldova'nın başkenti Kişinev'e geçerek Balkanlar'da tanıtım turunu tamamlayacak.


DİĞER HABERLER