Eğitim Bakanı, öğretmenleri Covid-19'a karşı aşılanmaya çağırdıCumartesi, 17 Temmuz 2021

Eğitim Bakanı, öğretmenleri Covid-19'a karşı aşılanmaya çağırdı

Eğitim ve Bilim Bakanı Prof. Dr. Nikolay Denkov, Eğitim ve Bilim Bakanlığının (MON) resmi Facebook sayfasından yayınlanan bir video mesajında, “Öğrenciler ve çocukların okul ve anaokullarında yüz yüze eğitimlerinin maksimum düzeyde olmasını sağlamak için tek bir şey yapabiliriz - eğitim sistemi dahilinde çalışan mümkün olduğunca daha fazla peronelin aşılanması gerekir” diye kaydetti.

Bakan, ocak ayında yakalandığı koronavirüsü atlatmayı başardığını, ancak diğer birçok kişinin bu konuda başarısız olduğuna dikkat çekti. Prof. Denkov,  120'den fazla öğretmen, müdür ve eğitim sistemi dahilinde çalışan diğer personelin koronavirüsten hayatını kaybettiğini anımsattı.

Bakan, doktorların tavsiyesi üzerine temmuz sonunda aşı olacağını belirterek diğer vatandaşlara da aynısını yapmaları için çağrıda bulundu.

Bakanın video mesajı, MON’un okul öncesi eğitim kurumlarında ve okullarda çalışanların Covid-19'a karşı aşılanmasına yönelik bilgilendirme kampanyasının bir parçasıdır.

Bakanlığın verilerine göre, Bulgaristan'daki okulların sadece %4'ünde personelin %70'inden fazlası aşılanmıştır. Anaokullarında bu pay sadece %3'tür.


DİĞER HABERLER