Eski Gençlik ve Spor Bakanı Radostin Vasilev, Güçlü Bulgaristan Sivil Toplum Hareketi’ni kurduCuma, 26 Ağustos 2022

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Radostin Vasilev, Güçlü Bulgaristan Sivil Toplum Hareketi’ni kurdu

Eski Kiril Petkov başkanlığındaki koalisyon hükümetinde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yapan ve daha sonra Böyle Bir Halk Var (İTN) partisinden istifa eden Radostin Vasilev, Facebook sosyal medya sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Güçlü Bulgaristan Sivil Toplum Hareketi kurduğunu duyurdu.

Vasilev, “Siz Bulgaristan vatandaşlarıyla birlikte mafyaya, perde arkası güçlere ve devlet soyguncularına karşı mücadeleyi kesinlikle sürdürmemiz için bir sivil toplum hareketi kurdum! Ülkeyi haydutların pençesinden kurtarma görevimiz devam etmelidir” diye belirtti.

Hareketin öncelikleri arasında vatandaşların devlet yönetimine ve yerel özyönetime doğrudan katılımı ile devlet ve belediye kurumlarının çalışmalarında şeffaflık ilkesinin uygulanıp uygulanmasına sivil kontrol yapılması yer alacak.

Kamu maliyesi yönetiminde şeffaflık ve yasallığın yeniden sağlanması, ülke yönetimindeki kötü ve suç teşkil eden uygulamaların sona erdirilmesi ve devlet yönetimi ve yerel özyönetim faaliyetlerini kontrol etmek için etkili mekanizmaların uygulamaya sokulmasıyla hesap sorulması da hareketin öncelikleri arasında yer alıyor.

Daha önce Değişime Devap (PP) partisinden yapılan basın açıklamasında, Radostin Vasilev’in PP’nin liste başı olarak 7 Nolu Gabrovo Seçim Bölgesi Milletvekili Adayı olduğu bildirildi.


DİĞER HABERLER