EVN müşterileri, elektronik ortamda sunulan hizmetlerden yararlanabilirÇarşamba, 24 Eylül 2014

EVN müşterileri, elektronik ortamda sunulan hizmetlerden yararlanabilirYaz mevsiminin sonunda geçici olarak kullanılan bazı evlerde harcanan elektriğin faturaları ödenmediği için bu evlerde elektriğin kesilmesine sebep oluyor. Hızlı ve zamanında bilgi edinmek için her bir müşteri online (çevrimiçi), sms ve email olarak elektronik ortamda sunulan hizmetlerden yararlanabilir.

EVN elektrik dağıtım şirketinden müşterilerinin tatil yaptıkları evlerde harcanılan elektriğin ödeme sürelerine dikkat etmeleri çağrısında bulunuluyor. Ödeme süreleri önceki ay için kesilen faturada yazıyor.

Güney Karadeniz bölgesinde, dağlık bölgelerde bulunan yaz mevsiminde geçici olarak tatil için daire, villa, yazlık evleri ve başka tür konutlar kullanılıyor. Onlarda yılda çok kısa bir süre için elektrik harcanıyor. Şirketin analizi, çoğu durumlarda yaz döneminin son ayında tüketilen elektrik çeşitli sebeplerden dolayı ödenmediğini gösteriyor. Bu yüzden fatura ödeme süresi dolunca şirket tarafından elektrik kesildiği için müşterilere zorluk yaratmaktadır.

Ödeme sürenin dolması sebebinden elektriğin kesilmesine gidilmemesi için EVN Bulgaria şirketinden müşterilerin online sunulan hizmetlerden yararlanmaları tavsiye ediliyor. Bu hizmetlerle onlara en hızlı, kolay ve uygun şekilde tükettikleri elektrik için bilgi alma yoklama ve fatura ödeme imkanı sunuyor.

• https://www.evn.bg/Online-Services/Login.aspx adresinde ulaşılabilir "EVN Online Plus" online yoklama ve harcanılan elektriği ödeme sistemi.
• SMS veya e-posta bildirimi için ücretsiz hizmetler birlikte veya ayrı olarak tek bir talep formu ile EVN'in herhangi bir ofisinde talep edilebilir.
• sms veya email ile aylık fatura ücreti bildirimi
• Elektrik kesilmeden önce sms veya email ile ödenmemiş faturalar bildirimi. Bildirim en az 3 gün önce yapılıyor.

Talep formu şu adresten indirilebilir:
http://www.evn.bg/getdoc/b5abe50c-62ec-4cb6-a0a2-fb31920370c1/KK462_Deklaracia_bitovi_klienti.aspx.


DİĞER HABERLER