Filibe Belediye Meclis Üyeleri Ermenistan'a Ürkek Olmadıklarını GöstersinlerSalı, 26 Kasım 2013

Filibe Belediye Meclis Üyeleri Ermenistan'a Ürkek Olmadıklarını GöstersinlerEğer Küçük Paris ve Karşıyaka'dan dostlarımızla ayaklanıp üzerimizde I FUCK Armenia yazılı tişörtlerle sokaklara çıksak ve Ermeni'ye benzeyen büyük burnu olan herkese orta parmak göstererek Ermeni Çingeneleri diye vahşi çığlıklar atarsak, ne olur acaba!? Yerel Ermeni toplumu tabii ki, hemen büyük bir yaygara koparacak.

Ermenilerin dahi saygı duymadığı Ermenistan Fahri Konsolosu, Belediye, hükümet, Beyaz Saray ve Birleşmiş Milletler Teşkilatı'na bile ardı arda protesto notları gönderecek. Ermeni papazı bize Ermeni Kilisesi'nin minberinden aforoz etmeye başlayacak. Erivan hükümeti gene kesin Bulgaristan'a ambargo koyacak. Ermeni konyağından mahrum kalacağız. Dünyanın dört bir tarafına dağılmış Ermeniler, Filibe'deki soydaşlarının şeref ve onurunu savunmak için öfkeli gösteriler düzenleyecekler.

Ve gazetede, radyoda, televizyonda da ermenifobisi Bulgarlara tehditkar parmak sallayarak, "Özür dileyin, hemen özür dileyin be!" diye uyarıda bulunan önde gelen ve sıradan Ermeniler gösterecek. Fakat bütün bu Filibe toplumu, başka zaman hiç de suskun olmayan Ermeni Konsolosu ve sert papaz dahi günlerdir bakarkör olup kayıtsız kalıyorlar. Bulgar şerefi ve milli onurunu savunmak için hiçbir öfkeli kelime söylemiyorlar. Bulgaristan milli futbol takımı, başkent Erivan'da karşılanması, Ermenilerle oynanan maç ve sonrasında Erivan bulvarlarında da onların soydaşları tarafından saygısızlık görerek skandalla adı lekelenmiştir.

Filibe Ermenileri, Bulgarlara karşı nefret gösterisinden ayırt edildiklerini göstermek için en az bir protesto bildirisi bile yayınlamadı. Ve resmi Ermeni makamları tarafından resmi bir özür ve Bulgarofobisini küstahça sergileyenlere ceza istenilmedi.

Erivan'da Bulgarlar Çingene diye çığlıklar atıp Bulgarlara sövüyorlardı, orta parmak gösteriyorlardı, milli marşımızı Çingeneler, Çingeneler diye bağırarak bastırıyorlardı, üzerlerinde I FUCK BULGARİA yazılı tişörtlerle sokaklarda gösteri yürüyüşleri yaparak, Bulgar onurunu çiğniyorlardı. Fakat Filibeli Ermeniler buna karşı sessizliğini koruyorlar. Elleri ceplerinde. Orta parmağını da orada tutuyorlar.

Bir önceki dönemde Filibe Meclis üyeleri meslektaşları Spas Gırnevski'nin siyasi oyununa gelip bir Belediye Meclisi'nin çalışması olsun diye Ermeni soykırımını kınama bildirisini kabul ettiler. Şehirdeki Ermenilerin gönlünü edip Türkleri göz ardı ettiler. İstanbul ve Bursa'dan kardeş belediyelerin karşısında Filibe'yi zor durumda bıraktılar. Milli marşımız çalarken bize hiçbir zaman Bulgarlar Çingene deyip sövmeyecek olan en büyük dostlarımızı kırdık.

Bizim büyük şairimiz Yavorov, Türkler değil, Ermeniler adlı kült şiiri yazdı. Fakat şimdi bize Ermenistan'da orta parmak gösteriyorlar. Türkiye'de ise Bulgarlara her zaman bir dost eli uzatılır. Ermeniler, Erivan sokaklarında Bulgaristan'ı b-----k istediklerini söyledikleri tişörtlerle yürüyüş yapıyorlar. Türkler ise üzerlerinde BEN BULGARİSTANI SEVİYORUM yazılı tişörtlerle bize gülümsüyorlar.

Haydi, şu anda bizim Belediye Meclis üyeleri ürkek olmadıklarını ve Spas Gırnevski'nin onların iplerini çekmediğini kanıtlasınlar. Bulgar onurunu koruduklarını göstersinler ve bugün bize parmak gösterenlerin yararına aldıkları saçma kararı tekrar oylasınlar. Ermeniler gene derdini Ermeni papazına anlatsınlar.

Dinko PETKOV-PlovdivMedia
Tercüme-Kırcaali Haber


DİĞER HABERLER