Filibe Üniversitesi, iki ücretsiz yüksek lisans programına öğrenci kabul edecekCuma, 27 Ocak 2017

Filibe Üniversitesi, iki ücretsiz yüksek lisans programına öğrenci kabul edecekFilibe Paisiy Hilendarski Üniversitesi, ücretsiz eğitim almaları üzere Ortaokul ve Lise Öğretmenliği ve İlkokul Öğretmenliği Lisansüstü Programlarına öğrenci kabul edileceğini duyurdu.

Bu ücretsiz eğitim imkanı, Avrupa Komisyonu'nun Erasmus + Programı kapsamında finanse edilen "Eğitimde Yeni Yeteneklere Yeni Yol" isimli üç yıllık uluslararası bir proje çerçevesinde sunuluyor.

Bu programa katılanların bu yıl sonbahardan 2019 yılında ilkbahara kadar Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından belirlenen pilot okullarda öğretmenlik yapmaları gerekecek.

Bu lisansüstü programlara başvuran kişilerin Bulgaristan veya yabancı bir ülkede lisans veya lisansüstü eğitim görmüş olması ve 1 yıldan fazla her hangi bir okulda öğretmenlik deneyimleri olmaması şartı bulunuyor.

Başvuru yapan adayların dilekçe formu, Avrupa Birliği öz geçmiş formatında öz geçmiş ve motivasyon mektubu sunmaları gerekir. Lisansüstü başvuruları 13 Şubat-2 Mart 2017 tarihleri arasında Filibe Üniversitesi'nin yeni binasında kabul edilecek. Bir sonraki aşamada başvurusu onaylanan aday öğrencilerle mülakat yapılacak.


DİĞER HABERLER