Filibe'de 15 milyon avro değerinde bir fabrika açılacakPazartesi, 26 Şubat 2018

Filibe'de 15 milyon avro değerinde bir fabrika açılacakFransız uçak parçaları üreticisi Latecoere'nin Filibe kenti yakınlarında kurduğu fabrikası önümüzdeki ilkbaharda faaliyete başlayacak. Yeni üretim tesisinin temelleri Eylül 2017'de atıldı ve Mart 2018'de faaliyete başlaması bekleniyor.

Filibe yakınlarındaki fabrikada uçakların elektronik kısmı için tasarlanmış uçak kapıları için küçük püskürtme uçları ve güç dağıtım dolapları üretilecek. Fabrika alanının tamamı 5000 metrekaredir. İlk üç yılda yatırım 15 milyon avroya ulaşacak, başlangıçta 200 kişi istihdam edilecek.

Temel atma töreninde konuşan Ekonomi Bakan Yardımcısı Lıçezar Borisov, "Filibe Büyükşehir Belediyesi, Bulgar endüstrisinde yapısal anlamda önemli şirketleri bulunan belediyelerden biridir ve bir sanayi merkezi ve ekonomik açıdan aktif bir alan olarak yer edindi. Dünya çapında faaliyet gösteren bir şirketin ülkede iş kurması ve en ileri teknolojiye sahip ve gelişmekte olan sektörlerden birinde üretim yapması bizim için büyük bir takdirdir" diye kaydetti.


DİĞER HABERLER