Filibe'de Mevlit KandiliPerşembe, 30 Kasım 2017

Filibe'de Mevlit KandiliBulgaristan'ın Filibe şehrindeki Murat Hüdavendigar Camisi'ni dolduran Müslümanlar, Mevlit Kandili'ni birlikte idrak etti.

Mevlit Kandili dolayısıyla Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğü, ülkenin güneydoğusundaki Filibe şehrindeki Murat Hüdavendigar Camisi'nde, bölge müftülerinin de katılımıyla program düzenledi.

Programa Başmüftü Dr. Mustafa Aliş Hacı, Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani ve çok sayıda Müslüman katıldı.

Programda konuşan Ergani, Bulgaristan Müslümanlarının geçmişte yaşadıkları sıkıntıları büyük ölçüde aştığını belirterek, "Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ilişkilerin güçlü olması en fazla Bulgaristan'da yaşayan kardeşlerimize fayda sağlayacaktır." dedi.

Programda, Edirne Selimiye Camisi'nden din görevlileri Yusuf Serenli, Erdal Albayrak, Ankara'dan din görevlisi Sait Yozgat, Filibe Muradiye Camisi imam hatibi Neşat Taşkan ve Filibe İmaret Camisi imam hatibi Kamil Demir Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okudu.

Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğü himayesinde ve Filibe Bölge Müftülüğünün ev sahipliğinde düzenlenen programın ardından Filibeli işadamlarının katkılarıyla yemek verildi.


DİĞER HABERLER