Gelir vergisinden yüzde 5 indirim uygulama süresi doluyorSalı, 31 Mart 2015

Gelir vergisinden yüzde 5 indirim uygulama süresi doluyorUlusal Gelir Kurumu'ndan (NAP) tüzel kişilerin yüzde 5 oranında indirim kullandığı yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyanname formunu verdikleri son tarihin bugün dolduğunu bildirdiler. Gece yarısına kadar kişisel kimlik numarası (PIN) veya elektronik imza sahipleri yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyanname formunu verip, yüzde 5 oranında indirim imkanından yararlanabilir. Şu ana kadar 250 bin kişi ve 100 bini aşkın firma PİN koduna sahip.

Bu yıl vatandaşlar, Mart sonuna kadar kişisel gelir vergisi beyan formlarını internet üzerinden verip, ödenmemiş kamu borçları olmadığı ve ödenecek vergi miktarını NAP'ın hesabına Nisan ayının sonuna kadar yatırmaları takdirde kişisel gelir vergisinden yüzde 5 indirimden yararlanabilir.

Bu yıl vatandaşlar kişisel gelir vergisi beyan formlarını daimi ikamet adreslerine göre her bir NAP ofisinden ücretsiz çıkartılan PİK kodu sayesinde internet üzerinden verebilirler.

Beyan formu verilmesi, vergi ve sigorta primlerinin ödenmesiyle ilgili bilgi almak için şehir içi arama fiyatında NAP'ın 0700 18 700 numaralı telefonu aranabilir. NAP'ın Youtube sayfasında kişisel gelir vergisi beyan formlarının nasıl doldurulduğuna ilişkin video görüntüler bulunabilir.


DİĞER HABERLER