GERB partisi, İTN karşısında %1,5 üstünlüğünü koruyorSalı, 22 Haziran 2021

GERB partisi, İTN karşısında %1,5 üstünlüğünü koruyor"Trend" sosyolojik ajansı tarafından yapılan ankete göre bir sonraki Ulusal Meclis'te 6+1 partinin girmesi tahmin ediliyor. 11-18 Haziran tarihleri arasında 1003 kişi arasında gerçekleştirilen anket, GERB-SDS ile Böyle bir halk var (İTN) partisi arasındaki minimum mesafeyi gösteriyor.

Seçmenlerin tutumunun güncel fotoğrafı, Nisan ayındaki olağan genel seçimlere göre yüzde birkaç düşüşe rağmen GERB-SDS'nin yüzde 21,7 ile birinciliği koruduğunu gösteriyor.

İTN partisi sonuçları da %20,2 ile hafif bir büyüme gösteriyor. BSP, %16,1 ile hem ikinci hem de dördüncü sıraya ciddi bir mesafe koyup üçüncü sırada yer alıyor.

Trend'e göre, Demokratik Bulgaristan (%11,2) ve HÖH'ün (%10,9) yakın sonuçları nedeniyle dördüncü sıra tahmin edilememekte.

Ancak ajans, anketlerin yalnızca Bulgaristan'da yapıldığını ve yurtdışından gelen sonuçların seçimlerde dördüncü sıra için muhtemelen belirleyici bir faktör olacağını açıklıyor.

Maya Manolova çevresindeki oluşum %5 seçmen desteğini alırken, Bulgar Vatanseverleri %3,9 ile meclis bariyerine çok yakın.

Vızrajdane (%2,3), Bulgar Yazı (%1,9) ve Temiz ve Kutsal Bir Cumhuriyet için Sol Birlik (%1,1) ile %4 barajının altında kalıyor.


DİĞER HABERLER