Hak ve Özgürlükler Hareketi partisinin Avrupa Parlamentosu Milletvekili Seçimlerine aday listesiCuma, 18 Nisan 2014

Hak ve Özgürlükler Hareketi partisinin Avrupa Parlamentosu Milletvekili Seçimlerine aday listesi1.Filiz Hüsmenova
10 Haziran 1966 Silistre doğumlu. Fransız ve Rus filolojisi bitirdi. HÖH Başkan Yardımcısı ve AP Milletvekili. Fransızca, Rusça ve Türkçe biliyor. Evli.

2.Delyan Peevski
27 Temmuz 1980 Sofya doğumlu. Hukuk mezunudur. 42.Halk Meclisinde milletvekili. Bekar.

3.Necmi Ali
Sofya Ulusal ve Dünya Ekonomi Üniversitesinde İşletme Yönetimi ve İdare Bölümünden mezun oldu. Savunma Bakan Yardımcısı. İngilizce, Rusça ve Türkçe biliyor. Evli.

4.İlhan Küçük
16 Eylül 1985 tarihinde Sevliyevo doğumlu. Veliko Tırnovo Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Hukuk bölümlerinden mezun oldu. Çek Cumhuriyetinde, Prag'da Kamu Politikaları Akademisine, Almanya'nın Gummersbach şehrinde Liberal Akademisine, Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Avrupa'nın Ekonomi, Siyasi ve Sosyal İşler Departmanı Programına ve Rusya'nın Rossotrudnishestvo Rusya Federal İşbirliği Ajansı'nın Dış Politika Programına katıldı. 2012 yılında Dimitır Panitsa Bulgar Siyaset Okulundan mezun oldu ve Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen Dünya Demokrasi Forumunda yer aldı. HÖH Gençlik Kolları Başkanı. İngilizce, Rusça ve Türkçe biliyor. Evli.

5. İskra Mihaylova
7 Eylül 1957 tarihinde doğdu. Devlet Kütüphaneci Enstitüsü'nde yarı yüksek eğitim gördü. 1977- 1980 yılları arasında Leningrad Devlet Kültür Enstitüsünde kütüphane ve bilişim teknolojileri ve hizmetleri üzerine yüksek lisans eğitimi gördü. Çevre ve Su Bakanı. Fransızca, Rusça ve Türkçe biliyor. Evli.

6. Stanislav Anastasov
5 Haziran 1983 tarihinde doğdu. Almanya'nın Münih kentindeki Teknik Üniversitesinde İktisat Bölümünden ve Sofya Sveti Kliment Ohridski Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Liberal Gençlik Enternasyonal IFLRY Başkan Yardımcısı. İngilizce, Almanca, Rusça ve Sırpça biliyor. Evli.

7. Aysun Avciev
23 Ağustos 1974 tarihinde Tırgovişte şehrinde doğdu. Sofya Sveti Kliment Ohridski Üniversitesinde "Bölgesel ve Siyasi Coğrafya Doktora programı mezunudur. Uluslararası İlişkiler üzerine lisansüstü eğitim gördü. Sosyal Antropoloji ve Etnoloji üzerine lisans eğitimine sahip. AP Milletvekili Metin Kazak'ın bilgilendirme ofislerinin koordinatörüdür. İngilizce, Rusça ve Türkçe biliyor. Bekar.

8. Elisaveta Kehayova
10 Temmuz 1981 tarihinde Smolyan'da doğdu. Bulgar filolojisi üzerine lisans eğitimi gördü. Sosyal Faaliyetler Psikolojisi Yüksek Lisan Programı mezunudur. Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısıdır. İngilizce biliyor. Evli, bir çocuk annesidir.

9. Sevim Musak
21 Haziran 1989 tarihinde Madan'da doğdu. Hukuk üzerine yüksek eğitim gördü. HÖH Gençlik Kolları Madan İlçe Tekilatı Yönetim Kurulu Üyesi. İngilizce biliyor. Bekar.

10. Yaşar Asan
24 Eylül 1966 Plovdiv doğumlu. Lise eğitimli. Plovdiv Meclisinde 3 dönem Meclis Üyesi. Ticaretle uğraşıyor. Rusça, Türkçe ve Romanca biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

11. Deniz Hayrula
4 Mayıs 1988 tarihinde Burgaz doğumlu. Jeodezi üzerine lisans eğitime sahip. HÖH Gençlik Kolları Aytos İlçe Başkanıdır. Türkçe biliyor. Bekar.

12. Andrey Georgiev
20 Haziran 1974 tarihinde Sofya'da doğdu. Ulaştırma Ekonomisi üzerine lisans eğitimi gördü. Sofya Vali Yardımcısıdır. İngilizce ve Rusça biliyor. Evli, iki çocuk babasıdır.

13. Hami Hamiev
11 Eylül 1982 tarihinde Razgrad doğumlu. Bitki Koruma üzerine yüksek lisans eğitimi gördü. 42. Halk Meclisinde Milletvekilidir. İngilizce ve Türkçe biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

14. Anna Blagoeva
22 Mart 1982 tarihinde Köstendil doğumlu. Hukuk üzerine yüksek lisans eğitimi gördü. HÖH Gençlik Kolları Köstendil İl Başkanıdır. İngilizce ve Rusça biliyor. Bekar.

15. Aleksandır Nesterov
26 Kasım 1988 tarihinde Sofya'da doğdu. Uluslararası Finans ve hukuk mezunudur. Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanıdır. İngilizce, Fransızca ve Yunanca biliyor. Bekar.

16 . Alise Hasanova
25 Ocak 1986 tarihinde Varna doğumlu. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Lisans Programı mezunudur. Kurumsal Finanslar üzerine yüksek lisans eğitime sahip. HÖH Gençlik Kolları Varna İl Başkan Yardımcısıdır. İngilizce ve Almanca biliyor. Bekar.

17 . Mustafa Karadayı
8 Mayıs 1970 tarihinde Borino köyünde doğdu. İktisat Yüksek Lisans Programı mezunudur. 42. Halk Meclisinde milletvekilidir. İngilizce ve Türkçe biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.


DİĞER HABERLER