Hak ve Özgürlükler Hareketi, yerel seçimlere 57 numaralı oy pusulası ile katılacakÇarşamba, 27 Eylül 2023

Hak ve Özgürlükler Hareketi, yerel seçimlere 57 numaralı oy pusulası ile katılacak

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH/DPS), 29 Ekim 2023'te yapılacak yerel seçimlere 57 numaralı oy pusulası ile katılacak. Merkez Seçim Komisyonu (MSK), bugün yerel seçimlere katılacak parti ve ittifakların oy pusulasında yer alan numaralarını belirlemek için kura düzenledi.

Milletvekili ve HÖH Gençlik Kolları Başkanı Sezgin Mehmet, kura çekiminden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Yerel yönetimler için, Bulgaristan vatandaşları için çok zor bir dönem geride kaldı. Yeni bir başlangıç yapmanın vakti geldi.”

Sezgin Mehmet, “Mücadele alanının hem yeni teknolojiler hem de yerel yönetimler için yeni fırsatlar açısından yeni bir başlangıcın alanı haline gelmesinin zamanı geldi. İnsanların sorunlarına çözüm gerekiyor. İnsanların sorunlarına çözüm ise ancak HÖH, yerel yönetime dahil olursa bulunabilir” diye işaret etti.

Milletvekili, “HÖH’lü belediye başkanlarının yönettiği belediyeler, yerel yönetimler için bir referans noktası haline geldi” dedi. Sezgin Mehmet, 29 Ekim'de oy kullanma konusunda kararsız olan herkesi, HÖH’ün belediyeleri nasıl yönetildiğini görmek için HÖH’lü belediye başkanlarının yönettiği belediyeleri ziyaret etmeye çağırdı.


DİĞER HABERLER