HÖH, diğer partilerin iki yasa teklifini destekleyecekCuma, 29 Mayıs 2015

HÖH, diğer partilerin iki yasa teklifini destekleyecek HÖH Meclis Grubu, iki meclis grubu tarafından sunulan iki yasa teklifi için destek verdi. Bunlar, Metodi Andreev ve Georgi Kadiev tarafından sunulan Seçim Yasasında ve Ceza Kanununda yapılacak değişiklikler.

HÖH Başkanı Lütfi Mestan, parlamento kürsüsünden, "Andreev ve Kadiev tarafından yapılan bu iki yasa teklifi onların saygısını ifade ediyor. HÖH partisi olarak inanıyoruz ki, bu girişimi diğer partiler de destek verecek" diye konuştu.

Öngörülen Ceza Kanununun değişiklikleri Komünizm döneminde işlenen suçlar için zaman aşımı süresinin kaldırılmasını sağlamak. Aynı zamanda Seçim Kanununda yapılacak olan değişikliklerin, seçim kampanyası sırasında Bulgar dilinden başka bir dil kullanımına tercüman ile izin verilmesi öngörülmektedir.

Mestan, "Son aylarda yaşanan nefret söylemlerinin bu girişim ile tünelde bir ışık olarak nitelendiriyorum. HÖH her iki yasa teklifine de destek verecek ve onların kabulü Bulgaristan'ın Avrupalı imajını kısmen rehabilite edilmesine katkı sağlayacak " diye belirtti.


DİĞER HABERLER