HÖH Eski Milletvekili Ahmet Hüseyin:"Mestan'ın yanındayım"Cuma, 26 Şubat 2016

HÖH Eski Milletvekili Ahmet Hüseyin:Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Eski Milletvekili Ahmet Hüseyin, şubat ayının başında kamuoyuna yazdığı açık bir mektupla partiden ayrılmıştı. Bu sabah NOVA TV'nin "Merhaba, Bulgaristan" programına konuk olan Ahmet Hüseyin, "Lütfi Mestan, HÖH'ün geçici bir yöneticisi gibiydi. HÖH partisinde her şeyde üçkağıtçılık hakim" dedi.

Hüseyin, "HÖH seçmenlerinin, yarın kurulacak olan Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar Partisi'ni (DOST) benimseyip, benimsememeleri Mestan'ın gelecekte tavrına bağlı olacak. Ben onun yanındayım" diye kaydetti.

Hüseyin, "Şu anda Türkiye-Suriye ve Türkiye-Irak sınırında Bulgaristan vatandaşı da olan çok sayıda asker mevcut. Onların anne ve babaları oylarını bize verdiler. HÖH Onursal Başkanı Rusya lehine ve NATO aleyhine bir tavır sergileyemez" diye izah etti.

Ahmet Hüseyin, HÖH partisinden daha önce ayrılan Kasim Dal'dan özür dileyerek, onunla birlikte partiden ayrılan kişilerin acı gerçeği daha erken fark ettiklerini itiraf etti.


DİĞER HABERLER