HÖH, GERB’in Önereceği Hükümeti DestekleyecekCuma, 19 Mayıs 2023

HÖH, GERB’in Önereceği Hükümeti Destekleyecek

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı, “HÖH, ilk hükümet kurma yetkisiyle önerilen kabine listesini destekleyecek. Siyasi krizden çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz” diye kaydetti.

HÖH’ün ilk hükümet kurma yetkisiyle önerilen kabine listesini destekleyip desteklemeyeceği sorusuna Karadayı, "Evet, elbette" yanıtını verdi.

Karadayı, “Bulgaristan'daki siyasi krizden bir çıkış yolu bulmak için çaba harcıyoruz. Çıkış yolu olmadan insanların sorunlarını çözmenin bir yolu yoktur ve ülkede birçok kriz yaşanır” dedi.

Siyasi lider, “Bulgaristan'daki siyasi krizden bir çıkış yolu bulmak için çaba harcıyoruz. Çıkış yolu olmadan insanların sorunlarını çözmenin bir yolu yok, oysa ülkede birçok kriz yaşanmaktadır” dedi.

Karadayı, “Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz, dün bile size uzmanlardan bahsetmiştim” diye kaydetti.

HÖH’e hangi bakanlıkların verileceği sorusuna, "Dün söyledim - varsaymayın, adım adım gidelim, görüşmeler ve toplantılar devam ediyor” yanıtını verdi.

Karadayı, “Bugün bu konuyu ele almamaya karar verdik, çünkü daha önemli konular var - yargı sistemiyle ilgili yasalar gibi” dedi.

Foto:dps.bg


DİĞER HABERLER