HÖH Heyeti, Nilüfer Görükle Balkan Panayırına Konuk OlduSalı, 25 Eylül 2018

HÖH Heyeti, Nilüfer Görükle Balkan Panayırına Konuk OlduHafta sonu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali Milletvekili Erol Mehmet'in başkanlığındaki HÖH heyeti, bu yıl Bursa'da sekizincisi gerçekleştirilen geleneksel Nilüfer Görükle Balkan Panayırına konuk olarak katıldı. Panayır, Bursa'nın en büyük göçmen beldesi olan Görükle'nin merkezinde yaklaşık 20 000 kişiyi bir araya getirdi. Heyet, Ardino'nun (Eğridere) kardeş Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in davetlisi olarak panayıra katıldı.

Parti heyetinde HÖH merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdinç Hayrulla, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Cebel (Şeyhcuma) Belediye Meclis Başkanı Seyfi Mehmetali de yer aldı. Balkan Panayırı, Nilüfer Belediyesi tarafından organize edildi.

Balkan Panayırının katılımcılarına hitaben selamlama konuşması yapan Kırcaali Milletvekili Erol Mehmet, "Bulgaristan Türklerinin bölünmesi akıllı, iyi ve doğru bir politika olamaz. Biz hep birlikten yana olduk. Sorunların üstesinden beraber geleceğiz, birlik ve beraberlik içinde çok daha güçlü olacağız ve hakları özgürlükleri ve evrensel değerleri savunacağız" dedi.

Milletvekili, bu tür şenliklerin Nilüfer, Görükle halkının yanı sıra kökleri Bulgaristan ve diğer Balkan ülkelerine dayanan onların yakınları ve tanıdıklarını bir araya getirdiğini vurguladı. Erol Mehmet, katılımcılara HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı'nın özel selamlarını iletti.

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Hoşgörü Belediyeler Birliğine üye olan Bulgaristan'daki belediye başkanları adına panayırın katılımcılarını selamladı. Resmi Murat, burada yaptığı konuşmada Nilüfer Belediyesi'nin sadece Ardino Belediyesi ile değil, aynı zamanda Nilüfer'de göçmenler bulunan bütün Bulgaristan belediyeleriyle de kardeş olduğunu vurguladı. Belediye Başkanı," Bu, Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in göçmenlere olan tutumunu gösteriyor ve kanıtlıyor. Ardino ve Nilüfer arasındaki dostluk, farklı alanlarda yeni projelerle meyve vermeye devam ediyor" dedi.

Ziyaret kapsamında HÖH heyeti, Ardino ve Momçilgrad (Mestanlı) kasabalarından Bursa'ya göç eden soydaşların üye olduğu derneklerin yönetimleriyle görüşmeler yaptı.


DİĞER HABERLER