HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Geleneksel Bayramlaşma Töreni DüzenlediSalı, 12 Temmuz 2022

HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Geleneksel Bayramlaşma Töreni Düzenledi

Her bayram Kırcaali ilindeki belediyelerde düzenlenen bayramlaşma törenine bu bayram Cebel Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Geleneksel olarak düzenlenen Bayramlaşma töreni bayramın üçüncü günü gerçekleşti. Konuklar, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, HÖH İlçe Başkanı Seyfi Mehmedali, HÖH Cebel Gençlik Kolları İlçe Başkanı Bülent Ahmet ve tüm belediye yönetimi tarafından karşılandı.

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali milletvekilleri Adlen Şefket, Mukaddes Nalbant, Bayram Bayram, Pavlin Krıstev, eski Milletvekilleri Erdinç Hayrulla, Saliha Emin, Erol Mehmet,  partinin il teşkilatının kurucuları, komünist rejim mağdurları, belediye başkanları, Kırcaali ilinden HÖH ilçe ve belediye Meclis başkanları, HÖH Gençlik Kolları ve Kadın Kolları teşkilatlarının temsilcileri, köy muhtarları, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi,  Cebel Cami imamı Merhun Hüseyin eski Başmüftü Fikri Sali ve eski Kırcaali Kamu Denetçisi Hakif Emin katılımlarıyla etkinliği onurlandırdılar.

Kurban Bayramı dolayısıyla HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan, HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve HÖH Kırcaali İl Yönetim Kurulu adına Kurban Bayramını kutlayan HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Geçen 2021'deki son dört seçimde gösterilen birlik, inanç ve kararlılık için kendi adına ve onlar adına teşekkür etti.

Dr. Müh. Hasan Azis selamlama konuşmasında: “Maalesef şu anda Bulgaristan Parlamentosu'nda büyük bir bölünme görüyoruz. Hak ve Özgürlükler Hareketi Müslümanların Kurban Bayramı'nda da birlik ve beraberlik içinde sorunları çözebileceğini gösteriyor. Bu birlik, inanç ve kararlılığın önümüzdeki her seçimde ortaya çıkmasını diliyorum. Çünkü Bulgaristan her birimizden ister ulusal temsilcisi olsun, ister belediye başkanı, ister belediye meclis başkanı, ister köy muhtarları olsun, tüm Bulgaristan vatandaşları, Bulgaristan'da, Türkiye'de veya Avrupa'da nerede yaşarlarsa yaşasınlar, her birimiz vatanımız Bulgaristan'ın geleceği, bugünü ve yarını için sorumluluk taşıyoruz." dedi.  

Dr. Müh Azis: “Maalesef HÖH 12 yıldır iktidarda değil ama yine de bu durumun en büyük suçlusunun HÖH gösterildiğini görüyoruz. Aslında siyaset sahnesinde yeni bir şey yok. Son 12 yıldır hükümette yer almıyoruz, ancak ülkenin ve vatandaşların çıkarına olan tüm önemli kararların sorumluluğunu alıyoruz” dedi.

Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali de konukların Kurban Bayramını kutladı: "Size içtenlikle sağlık, huzur, mutluluk ve refah diliyorum” dedi.

Necmi Ali: ”Bu her zaman Ramazan ve Kurban Bayramı'nın üçüncü günü düzenlenen geleneksel bir buluşmadır. Zor zamanlardan geçiyoruz. İlk kez Cebel Belediye Başkanıyım ama geçen yıl 2021'de dört seçim yaptık. Seçmenlerimize teşekkür etmek istiyorum, çünkü Kırcaali bölgesi ülkedeki en iyi sonuçları gösterdi” dedi.

HÖH İlçe Başkanı Resmi Murad’da Müslümanların en büyük bayramlarından biri olan Kurban bayramı kutladı.

Resmi Murad: "HÖH, Bulgaristan'daki en değerli siyasi partisidir. Bu sayede toplum olarak haklarımızı savunma imkanına sahibiz. Siyasette temsil edilebiliriz ve HÖH aracılığıyla toplu haklarımızı savunabiliriz" dedi.

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali milletvekili Mukaddes Nalbant’da konukları selamlayarak: “Burada sadece parti aktivistleri değil, Kurban Bayramı'nı paylaşan vatandaşlar da var. Tüm bunlar bizi bir aile yapıyor dedi ve Bulgaristan'da yeniden siyasi kriz yaşandığını, Meclis'teki durumun kaynayan kazan gibi” olduğunu vurguladı.

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi de sağlık, bereket, kardeşlik ve birlik için dua etti.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER