HÖH Meclis Grubu Başkanı Delyan Peevski, gençlerle çok içten ve samimi bir sohbet gerçekleştirdiPazartesi, 27 Kasım 2023

HÖH Meclis Grubu Başkanı Delyan Peevski, gençlerle çok içten ve samimi bir sohbet gerçekleştirdi

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis Grubu Başkanı Delyan Peevski, HÖH Gençlik Kolları temsilcileriyle bir araya geldiği bir forumda yaptığı konuşmasına şu sözlerle başladı: “Güçlü bir gençlik örgütü olmanız ve HÖH’lü gençler olarak kendinizi gerçekleştirmeniz için tüm desteğime sahipsiniz. Bu sizin için her gün yapacağım işim olacak. Hedefim, bizimle sürekli iletişim halinde olan, çalışan bir HÖH Gençlik Kolları örgütü olmasıdır. Sizin şahsınızda nasıl bir potansiyel taşıdığımızın farkında değiliz, sizi burada görmek çok hoş bir sürpriz.”

Peevski, “Bugün HÖH’ün geleceği konusunda çok daha rahatım. Artık sizi gördüm, gitmenize izin vermeyeceğim. Siz harika bir personel bankasısınız, benim yanımda, partimin yanında olmalısınız. HÖH’ten olduğunuzu söylerken tam bir özgüvene sahip olunuz. Siyasetle uğraştığınızı söylemek asıl bundan sonra çok moda olacak” dedi.

Ülkenin dört bir yanından 200 gençle buluşan HÖH Meclis Grubu Başkanı, onlarla çok içten ve samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Peevski, “Yasak soru ve konu yok, bana her şeyi sorabilirsiniz” dedi.

HÖH Genel Başkanı adayı, toplantıya katılanlar önünde siyasi durum ve partinin pozisyonları ile iktidar ilişkilerine ilişkin bir analiz yaptı.

Peevski, “Durum çok ciddi, gerek bakanlıklarda, gerekse tüm devlette gördüğüm kadarıyla maalesef uzman kalmamış. İlerlemek ve gerçekten Avrupalı ​​bir Bulgaristan olmak için ülkenin sizin gibi gençlere ihtiyacı var, çünkü şu anda işler öyle değil” dedi.

Siyasetçi, mutlak bir Avrupa-Atlantik parlamento çoğunluğu tarafından desteklenen hükümetin mükemmel olmadığını, ancak geçici kabinelerden dolayı iki yıldır süren siyasi çıkmazdan sonra Bulgaristan'ın artık doğru yolda olduğunu vurguladı. Peevski, “Bu çoğunluğun ve hükümetin etkisinin çok yakında görüleceğini ve burada, Bulgaristan'da kalmaya değer olduğunu düşünüyorum” diye ifade etti.

HÖH Meclis Grubu Başkanı, “Benim için Anayasa’daki değişiklikler olması gerekene, bir ülkenin inşasına yol açacak. Rahat olacağınız ve kendinizi korunmuş hissedeceğiniz, işleyen, hukukun üstünlüğüne sahip bir ülkeye olacağımızı düşünüyorum. Çünkü çalışan bir savcılık olmayınca insanlar rahat olamıyorlar. Ya da polis olmayınca- polisleri de savunmam tesadüf değildi. Diğer politikacılar, popülizme başvuruyorlar ve kurumların yok edilmesi riskini göze alıyorlar. Ancak bu olursa anarşi ortaya çıkar. İnsanların gerçek bir devlet yönetiminin var olduğu duygusunu güçlendirmek istiyoruz. Siyasete ve seçimlere karşı kayıtsızlık, tam olarak bu devlet güçsüzlüğü duygusundan kaynaklanıyor” diye anımsattı.

Peevski, “Dolayısıyla Anayasa değişiklikleriyle bir ülke inşa edebiliriz, mesele de bu zaten” diye vurguladı.

HÖH Meclis Grubu Başkanı, “HÖH, bu değişimin merkezinde yer alıyor ve gerçekleşmesine yardımcı olacak. 8 Aralık'ta Halk Meclisi değişiklikleri ilk okumada kabul edecek ve 160'ın üzerinde oy alacağız” diye beyan etti. Peevski, “Ayın 12'sinde ikinci okuma, 13'ünde ise üçüncü okuma olacak. İnanıyorum ki ayın 13'ünde yeni Anayasanın kabulünü kutlayacağız” dedi.

Toplantıya katılan aktif gençler, HÖH Meclis Grubu Başkanı Delyan Peevski'ye önemli olan her şeyi sordular - politikacıların çalışmaları, sorumluluk, önemli kararlar alma, sosyal krizlerin ve sorunların üstesinden gelme, siyasete dahil olma ve Bulgaristan'da kalmayı seçmenin anlamı, gelecek, Avro Bölgesi, Anayasa, yasama faaliyeti ve yerel yönetimle ilgili her şeyi sordular. Gençler, “Son aylarda yaptıklarınız için teşekkür ederiz, bize motivasyon, enerji ve güç ile ilham verdiğiniz ve HÖH’ün bir parçası olduğumuzu gururla söylediğiniz için size teşekkür ederiz. Bu enerjiyi, motivasyonu ve vizyonu gençlere aktarmak ve sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz” dediler.

Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakı Partisi (ALDE) Eş Başkanı İlhan Küçük tarafından düzenlenen forum, "Avrupa'yı Yeniden Düşünmek. Geleceğin Avrupa'sının liberal vizyonu” başlığı altında gerçekleştirildi. Delyan Peevski'nin gençlerle yaptığı sohbetin moderatörlüğünü HÖH Gençlik Kolları Başkanı Taner Kabilov yaptı.

Seminere ayrıca HÖH başkan yardımcıları Yordan Tsonev ve Halil Letifov, Avrupa Parlamentosu Üyesi ve ALDE Eş Başkanı İlhan Küçük, milletvekilleri Elvan Gürkaş, Erten Anisova, Bayram Bayram, Pavlin Krıstev, Valentin Tonçev, Osman Muradov ve Andjey Djandev, HÖH Gençlik Kolları Genel Başkanı Taner Kabilov, Belitsa Belediye Başkanı Radoslav Revanski, Kuzey Makedonya Liberal Demokrat Parti (LDP) Başkanı Monika Zaykova ve Üsküp Uluslararası Amerikan FON Üniversitesi Müdürü Sefer Tsanoski de iştirak ettiler.


DİĞER HABERLER